Боротьба за свободу України для Андрія Романюка розпочалася ще на Майдані, коли йому було лише 15 років, і тривала до 25, поки його життя не забрали окупанти.

1 листопада о 12:00 на столичному Майдані Незалежності відбудеться церемонія прощання з молодшим сержантом, командиром відділення ударних безпілотних авіаційних комплексів 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ» Андрієм «Воробʼєм» Романюком. Андрію назавжди залишиться 26 років, десять з яких він присвятив боротьбі за незалежність і свободу своєї країни.

Його шлях розпочався ще у 2013 році, коли він, бувши студентом технічного коледжу, залишив навчання і долучився до протестів на Майдані Незалежності. У свої 15 років Андрій став одним із голосів молодої вільної України, стоячи пліч-о-пліч з іншими учасниками Революції Гідності.

У 2014 році, коли Росія почала військове вторгнення, Андрій, якому тоді було лише 16 років, записався добровольцем і вирушив на Донбас, де брав участь у Антитерористичній операції.

24 лютого 2022 року о 4-й ранку, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії, Андрій вже був за кермом, вивозячи рідних у безпечне місце. По дорозі він шукав контакти побратимів, щоб знати, куди їхати і вступати в бій. Відстоював Київ, а згодом пройшов важкі бої на Донеччині, Луганщині та Харківщині. Він віддав свою юність, молодість і життя за рідну землю.

Андрій був єдиним сином, і його мама чекала на нього вдома протягом 10 років, хоча б на один день, щоб побачити, як її хлопчик стає чоловіком.

Протягом своєї служби Андрій брав участь у складі різних бригад, але всі, хто служив з ним, відгукуються однаково: він був надійним, вірним, сміливим, безстрашним та чесним воїном, який ніколи не здавався. Усе, про що він мріяв, — це бачити Україну вільною та знати, що його близькі у безпеці. Андрій мав заповітну мрію: велику родину за спільним сніданком і мирне життя без тривалих розлук.

Андрій Романюк загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині, на Торецькому напрямку.

Андрій загинув під час виконання бойового завдання, у Донецькій області.

Віддати шану та попрощатись з Героєм можна:

1 листопада, у пʼятницю:

  • о 10:00 у Михайлівському соборі у Києві;
  • 12:00 на Майдані незалежності.

Чин поховання пройде у рідному місті Вінниці у суботу, 2 листопада

 

Попередня публікаціяГардеробна класика: 5 кольорів, які завжди в тренді і роблять образ дорогим і статусним
Наступна публікаціяВінниця прощається з героєм: Юрій Мартинюк загинув, захищаючи Україну