Митець і колекціонер, народний художник України Володимир Козюк, нещодавно поділився важливою знахідкою. Він опублікував раритетне фото 1926 року, на якому зображена Центральна електрична станція у Вінниці. На знімку можна побачити дизельний агрегат потужністю 300 кінських сил, а також працівників, які контролюють роботу цього ключового об’єкта.

«Це частина нашої промислової історії, і особливо символічно, що це фото з’явилося саме зараз, коли росіяни цілеспрямовано знищують нашу енергетичну інфраструктуру. Така знахідка нагадує про джерела нашої енергетичної незалежності та важливість збереження цих здобутків», — йдеться у дописі Володимира Козюка.

За його словами, це унікальний артефакт, який переносить нас у ті часи, коли Україна активно розвивала свої енергетичні потужності, закладаючи основу для економічного зростання та добробуту.

«Сьогодні, коли наша енергетика зазнає атак, такі знахідки набувають нового значення. Це не лише про історію — це про незламність нашого народу. Ворог намагається залишити нас у темряві, але ми повинні пам’ятати про багаторічну працю, завдяки якій маємо те, що є сьогодні», — наголошує митець.

Володимир Козюк також зробив короткий екскурс в історію електростанцій. Перша електростанція у світі з’явилася в Нью-Йорку у 1882 році, коли Томас Едісон відкрив свою знамениту Pearl Street Station. Вона виробляла постійний струм і живила кілька сотень лампочок. В Україні перша електростанція з’явилася у Львові в 1894 році, а на початку XX століття такі станції почали працювати й в інших містах — Києві, Одесі, Харкові та Вінниці.

Фото Центральної електричної станції у Вінниці 1926 р
Фото Центральної електричної станції у Вінниці 1926 р

«Ця рідкісна фотографія, зроблена відомим фотографом Шварцманом, є унікальним свідченням того часу, коли індустріальний прогрес тільки набирав обертів. Вона не лише відображає технічні досягнення, а й підкреслює важливість енергетичної незалежності для нашої країни», — підсумовує Володимир Козюк.

Попередня публікаціяПовернення подовженого бічного чубчика: тренд 2000-х знову в моді
Наступна публікаціяСьогодні вінничани прощаються з Присяжнюком Павлом