Відомий українській кухар Євген Клопотенко поділився на своєму сайті, рецептом сирників та розповів деякі секрети, як їх готувати.

Здається, що сирники – це така проста страва, але дуже часто вони не виходять. То розтечуться по сковороді, то скоринка злізе, якщо перевернете на інший бік, то, здавалося б, вони виглядають красиво, але всередині залишаються сирими. Проте у мене для вас є чудові новини, оскільки я хочу поділитися рецептом сирників, які завжди виходять. В чому секрет, ви запитаєте? Просто потрібно врахувати кілька деталей.

ЯКИЙ КИСЛОМОЛОЧНИЙ СИР ВИБРАТИ

 Для приготування сирників нам знадобиться жирний кисломолочний сир – від 9%, ви можете обирати фермерський, домашній чи навіть безлактозний. Сир повинен бути не занадто вологим, тому якщо ви купили той, у якому багато рідини, раджу відкинути його на друшляк з марлею і трошки відцідити.

Обирайте однорідний, м’який сир. За моїм досвідом, сирники з твердого зернистого сиру не завжди виходять такими смачними, бо в структурі дуже відчуваються цілі зерна. Крім того, такі сирники не дуже зручно формувати, бо іноді вони розсипаються, і доводиться додавати більше борошна. А це означає, що вони вже не будуть такими ніжними.

Щоб сирники мали хорошу структуру і виходили смачними, необхідно ретельно перемішати сирну масу, щоб вона була більш-менш однорідною. Це можна робити виделкою, але ще краще за допомогою товкачки.

ЧОМУ СИРНИКИ ПРИГОРЯЮТЬ

 Дуже часто чути, що сирники пригоряють. Це дуже неприємно, погодьтеся. Тому є декілька причин – найголовніша з яких використання великої кількості цукру, який починає дуже швидко карамелізуватись і горіти. Ті, хто намагався готувати карамель з цукру, зрозуміють, про що йдеться. У нашому рецепті цукру небагато, ви навіть можете трошки зменшити його. Замість цього ви можете подавати готові сирники з солодким варенням, медом, згущеним молоком чи просто посипати їх цукровою пудрою. Ще однією причиною пригоряння може бути банальне перегрівання сковорідки, тому смажити сирники краще на середньому вогні.

ЯК ПРИГОТУВАТИ СИРНИКИ

ІНГРЕДІЄНТИ

  • 400-500 г кисломолочного сиру 9%
  • 1 яйце
  • 3 ст. л. цукру
  • 10 г ванільного цукру
  • дрібка солі
  • 3 ст. л. (або 100 г) борошна з великою гіркою (+додатково для панірування)
  • 3-4 ст. л. соняшникової олії для смаження

СИРНИКИ: ПОКРОКОВИЙ РЕЦЕПТ

  • КРОК 1 Готуємо тісто на сирники. Змішуємо у мисці 400 г кисломолочного сиру, яйце, 3 ст. л. цукру, 10 г ванільного цукру та дрібку солі для балансу смаку.
  • КРОК 2 Ретельно перемішуємо виделкою або товкачкою до отримання однорідної маси.
  • КРОК 3 Додаємо до суміші 3 ст. л. пшеничного борошна з невеликою гіркою та знову ретельно перемішуємо ложкою, до утворення однорідної пластичної маси схожої на тісто. Для більш вологого сиру може знадобитись додаткова ложка борошна.
  • КРОК 4 Формуємо сирники. На дошці розсипаємо трошки борошна. Змащуємо руку невеликою кількістю соняшникової олії, беремо трошки сирної маси, приблизно 50-60 г. Формуємо круглі сирники діаметром 4 см та висотою 2 см.
  • КРОК 5 Викладаємо на дошку, посипану борошном, так, щоб вони не торкалися один одного. Обсипаємо сирники з усіх боків борошном, це допомагає їм утримувати форму.
  • КРОК 6 Розігріваємо сковорідку з 3-4 ст. л. соняшникової олії на середньому вогні. Викладаємо сирники та смажимо до появи золотистої скоринки з обох боків. У мене зайняло 2 хвилини, а у вас може бути трошки інакше, все залежить від розміру та товщини сирників та інтенсивності нагріву.
  • КРОК 7 Готові сирники викладаємо на тарілку з паперовим рушником, щоб зайвий жир висох. Перекладаємо ваші ідеальні сирники на тарілки та подаємо теплими. Вони чудові навіть без додатків, але ложка смачної густої сметани точно не завадить.
Попередня публікаціяСьогодні на Вінниччині діятиме одна черга відключень світла
Наступна публікаціяДе у Вінниці сьогодні ремонтуватимуть мережі

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я