Учасники та партнери громадської організації “Ми – Вінничани” придбали та передали снайперам СБУ прицільний комплекс Archer TSA-7 вартістю понад 700 тис. грн. Приціл отримував В’ячеслав Ковальський – снайпер, який восени 2023 року зробив рекордний постріл, поціливши у російського офіцера з відстані 3800 метрів.

Archer TSA-7 – це не просто приціл, а мінікомп’ютер з тепловізором, далекоміром, метеостанцією, акселерометром та балістичним обчислювачем. Він автоматично запам’ятовує умови пристрілювання конкретного набою та вносить поправки при стрільбі за інших умов, враховуючи навіть температуру пороху.

В’ячеслав Ковальський, який вже працював з “Арчером”, високо оцінює його якості:

“Аналогу йому я навіть не можу назвати – щоб суміщалися і тепловізійний приціл, і далекомір, і балістичний калькулятор. Зараз основна робота у нас змістилася в нічний час доби, тому що тоді снайпери менш помітні. І вночі робота з тепловізійним прицілом – саме те, що треба. І цей унікальний прилад дозволяє нам розраховувати, як найкраще виконати наше завдання”.

Archer TSA-7 – українська розробка, яка може працювати із “Володарем обрію” – багатоцільовою гвинтівкою, створеною генералом військової контррозвідки СБУ Іваном “Хантером” Лукашевичем. Ця мультикаліберна зброя здатна стріляти кулями 50 калібру.

“Якщо цей прилад ставиш на “Володаря обрію”, він теж витримує. Річ у тому, що оптика розраховується на певний калібр. У калібру 308 одна віддача, у 338 – більша. Відповідно, коли така енергія йде на приціл, вона може його пошкодити, вивести з ладу. Але Archer зроблений так, що витримує навіть 50 калібр, а це сьогодні дуже потужний калібр”, – пояснив Ковальський.

В’ячеслав Ковальський – снайпер 13-го Головного управління військової контррозвідки СБУ. До лютневого вторгнення снайпінг був для нього лише хобі, в якому він досяг неабияких успіхів. До лютого 2024 року Ковальський був професійним спортсменом класу F та багаторазовим чемпіоном Європи зі стрільби на далекі відстані.

Попередній світовий рекорд дальності належав канадському снайперу, який у 2017 році в Іраку поцілив ворога на відстані 3540 метрів.

Після повномасштабного вторгнення громадське об’єднання “Ми – Вінничани” закупило техніку та обладнання для ЗСУ та Сил Оборони на понад 20 мільйонів гривень. Учасники об’єднання мають численні подяки від військових, Нацгвардії, ГУР МО, Сил спеціальних операцій, спецпідрозділів та бойових бригад ЗСУ.

Довідково: До громадського об’єднання “Ми – Вінничани” входять народний депутат VIII скликання Сергій Кудлаєнко, ексголова Вінницької ОВА та колишній мер  Вінниці, нардеп двох скликань Олександр Домбровський, партнерами ГО є чинні парламентарі Лариса Білозір, Геннадій Вацак та Микола Кучер, засновник Благодійного фонду “Український Альянс” Микола Філонов, керівник організації очільник Вінницької облдержадміністрації 2015-2019 років Валерій Коровій.

Попередня публікаціяЗавтра на Вінниччині проведуть планові вибухи
Наступна публікаціяУ Вінниці сьогодні спекотна погода