Кожен, хто бажає вступити до закладу вищої освіти, разом із заявою та іншими документами повинен додати мотиваційний лист. Як подати цей лист і які критерії враховуються при його розгляді, читайте в нашому матеріалі.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки № 266 від 06.03.2024 року, конкурсний відбір здійснюється на основі конкурсних балів і мотиваційних листів.

Що таке мотиваційний лист і навіщо його подавати

Мотиваційний лист – це документ, у якому абітурієнт викладає інформацію про себе та свою зацікавленість у вступі на певну конкурсну пропозицію. У листі вказуються досягнення, очікування від навчання, а також сильні та слабкі сторони.

Разом із мотиваційним листом необхідно додати документи, що підтверджують ваші досягнення (нагороди, участь в олімпіадах, конкурсах тощо). Ці документи подаються на електронну поштову скриньку приймальної комісії кожного навчального закладу.

Як подати мотиваційний лист

Спосіб подання мотиваційного листа залежить від форми подачі заяви на вступ. Якщо заява подається в електронній формі, мотиваційний лист додається через електронний кабінет. Подача мотиваційних листів разом із заявами до закладів вищої освіти розпочнеться 19 липня.

Як подати листа:
  1. При поданні заяви до закладу вищої освіти, в електронному кабінеті є спеціальне вікно для додавання тексту мотиваційного листа.
  2. У цьому вікні викладіть свої переваги, недоліки, а також бажання навчатися в конкретному закладі.
  3. На заповнення цього блоку надається не більше 120 хвилин, тому краще заздалегідь підготувати текст листа у Word і потім вставити його у відповідний блок.
Коли враховують мотиваційний лист:
  • Мотиваційний лист обов’язково додається до заяви на вступ.
  • Він розглядається у випадках, коли двоє абітурієнтів мають однакову кількість конкурсних балів. У цьому випадку перевага надається тому, хто має більше досягнень і краще оформив мотиваційний лист.
Як оцінюється мотиваційний лист

У наказі МОН не вказані конкретні параметри оцінювання мотиваційних листів. Оцінювання здійснюється відповідно до критеріїв приймальних комісій кожного навчального закладу. Якщо мотиваційні листи використовуються під час конкурсного відбору, вони повинні перевірятися на оригінальність.

Зміст і структура мотиваційного листа

Правила прийому до кожного навчального закладу у 2024 році розробляються відповідно до законодавства України і затверджуються педагогічною радою закладу. У правилах прийому містяться вимоги до структури і змісту мотиваційних листів. Кожен навчальний заклад розробляє власну структуру і вимоги до таких документів.

Через різні вимоги для кожного навчального закладу доведеться складати окремий мотиваційний лист для кожного з них. До листа додавайте документи, що підтверджують досягнення, які можуть бути корисні для конкретного закладу освіти. Це доводить, що абітурієнт гідний навчатися у певному закладі та на відповідній спеціальності.

Попередня публікаціяУ Вінниці проведуть тренінг з надання домедичної допомоги
Наступна публікаціяВінницькі шашкісти повернулися з чемпіонату України з медалями