Військовослужбовцю з Вінниччини, Юрію Січці, врятували життя завдяки проведенню унікальної операції у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

Про це повідомили на сайті ОВА Вінниччини.

Юрій отримав важке поранення під Бахмутом, коли ворожий снаряд пробив його легеню та зупинився у серці. У Дніпрі лікарі провели екстрену операцію, яка врятувала його життя, проте залишилася серйозна проблема – отвір у серцевій артерії, через який кров потрапляла в порожнину серця, створюючи загрозу для життя.

Зважаючи на складність необхідного втручання, Юрія доставили до Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова для подальшого лікування. Команда фахівців Інституту, Василь Лазоришинець, Анатолій Руденко та Сергій Сало, вирішила провести унікальну операцію без розрізу грудної клітки. Це стало можливим завдяки використанню внутрішньосудинного доступу через руку, що не потребує загальної анестезії.

Під час операції лікарі застосували внутрішньо-коронарний ультразвуковий апарат, який дозволив бачити судину зсередини та точно встановити спеціальні стент-графти. Ці металеві конструкції діаметром до 5 мм закрили пошкоджену зону артерії. За даними НІССХ ім. М.М. Амосова, це перший випадок у світі, коли подібну операцію було проведено таким чином.

Після операції Юрій Січка почувається добре. Попереду курс відновлення, але зовсім скоро він зможе провести час зі своїми рідними.

Попередня публікаціяУ Вінниці Комп’ютерна академія «Крок» запрошує дітей на відкритий урок з 3D-моделювання
Наступна публікаціяВінничанина обрали віцепрезидентом Європейської федерації Шляху святого Якова