В Україні погіршилась статистика захворюваності на рак шкіри. Так, у 2024 році 3,1 тисячі українцям діагностували меланому, понад 13,2 тисячі мають злоякісні пухлини шкіри.

Рак шкіри залишається серйозною загрозою для здоров’я українців. І становить дедалі більшу небезпеку, якщо порівняти статистику захворюваності починаючи з 2022 року.

Станом на 12 червня 2024 року, в Єдиній системі електронної охорони здоров’я зареєстровано 21 885 пацієнтів зі злоякісною меланомою шкіри та 93 223 пацієнтів з іншими злоякісними новоутвореннями шкіри.

За даними Національної служби здоров’я України, цього року вперше меланому діагностували 3 139 особам, інші злоякісні новоутворення шкіри виявили у 13 241 пацієнта.

Фактори ризику та симптоми меланоми: Меланома може розвинутися зі звичайної родимки, яка змінює форму, розмір або колір. Вона також може з’явитися на шкірі, де родимок не було.

Основні ознаки меланоми:

  • асиметрію родимки,
  • нерівні або розмиті межі,
  • різноманітні кольори та розмір понад 6 міліметри.

Стати фактором ризику меланоми можуть: надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання, штучна засмага, велика кількість родимок, світла шкіра, наявність меланоми в анамнезі, певні захворювання та вік понад 65 років.

Фахівці застерегли, що при будь-яких змінах на шкірі слід звертатися до лікаря, аби виключити імовірність меланоми.

 

Попередня публікаціяНа території одного із підприємств Вінниччини рятувальники гасили умовне загорання
Наступна публікаціяУ Вінницькому Центрі інфекційних хвороб запрацювала гаряча лінія