З 1 травня, стартував місяць обізнаності про меланому. Меланома – це злоякісне новоутворення шкіри. Одне з найбільш небезпечних захворювань серед усіх ракових захворювань шкіри, оскільки розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи.

Про це повідомляють в КП «Вінницька міська клінічна лікарня №1».

Меланома – злоякісна пухлина, яка розвивається з меланоцитів (пігментні клітини, що продукують меланіни). Локалізується здебільшого в шкірі, значно рідше – в сітківці ока, на слизових оболонках (порожнина рота і носа, періанальної і вульвовагінальної областях) тощо.

Меланома розповсюджується через лімфу і кров майже в усі органи. Зазвичай метастази меланоми з’являються протягом першого року від початку захворювання. Метастази спочатку поширюються в лімфатичні вузли, пізніше – в легені, печінку, кістки, головний мозок.

Сонячне опромінення провокує хворобу

Існують докази, що надмірне сонячне опромінення, зокрема й штучне у солярії, збільшує ризик меланоми, особливо у віці до 35 років, тому рекомендується відмовитися від таких процедур.

Доведено, що меланому в основному викликають стрімкі зміни інтенсивності сонячного опромінення, тому особам із чутливою шкірою протягом всього свого життя необхідно обмежувати рекреаційний вплив сонячного проміння.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбудеться бліц-конкурс ескізів меморіального об’єкту пам’яті полеглих воїнів для встановлення на територіях шкіл
Наступна публікаціяУ Вінниці відбудеться лекція про перший військовий фоторепортаж — «Кримська війна Роджера Фентона»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я