22 червня на території креативного простору «Щедрик» у Вінниці по вулиці Ботанічна, 15, відбудеться фестиваль «Живий Вогонь».

Мета заходу – збереження традицій Подільського свята Купайла в дні сонцестояння, обряду запалення «живого вогню», відродження козацтва і збереження культурної спадщини.

О 12-й годині запрацюють локації з майстрами народної творчості. Свої вироби представлять вишивальниці, гончарі, ткалі, майстри лозоплетіння, майстри петриківського, самчиківського та подільського розпису, майстри по дереву та каменю, інших традиційних українських ремесел.

Денна програма фестивалю розпочнеться традиційно, з національно-патріотичного концерту. Виступи талановитих вокальних та танцювальних колективів триватимуть на сцені фестивалю з 12-ї до 18-ї години.

На території фестивалю впродовж дня працюватиме фуд-корт та ігрова зона для дітей.

А ще на фестивалі готуватимуть страви козацької кухні та презентують виставку сучасної зброї. Сміливців відправлятимуть у «дорогу розвідника» – потрібно буде пролізти через «розтяжки» в бронежилеті та касці. А ще пройтись по розпеченому вугіллю, та відвідати локацію козака Правило, який робить масаж вогнем.

Козаки з Миколаївщини, Херсонщини, Київщини, Житомирщини, Хмельниччини, Вінниччини, Луцька та Дніпра продемонструють бої на шаблях, метання ножами, стрільбу з лука та роботу з батогом.

О 20:45 розпочнеться видобування «живого вогню» за стародавнім звичаєм. Усі охочі можуть стати разом з козаками з боків спеціальної установки, щоб висікти бажану іскру без жодного сірника.

Попередня публікаціяВінничанка Марія Шпатківська здобула золоту нагороду зі штовхання ядра
Наступна публікаціяПодільською вузькоколійкою. Вінничан запрошують у літній ретро-тур паровозом