З 31 травня по 2 червня в Києві відбулися п’яті національні змагання «Ігри Нескорених». У змаганнях взяли участь 329 учасників з усієї України, серед них — 11 учасників з Вінниччини. Одним з них був Дмитро Чорний, який має бойовий досвід і працює помічником ветерана у Вінниці.

Помічник ветерана з Вінниці Дмитро Чорний взяв участь в «Іграх Нескорених»

Організатори зазначають, що цьогорічний відбір до збірної Ігор Нескорених став наймасштабнішим ветеранським спортивним заходом, об’єднавши військовослужбовців та ветеранів, які отримали травми, поранення або захворювання, пов’язані з виконанням бойових завдань на фронті. За підсумками національних змагань до кінця червня буде сформовано збірну з 35 учасників, які представлятимуть Україну на міжнародному етапі у Ванкувері та Вістлері, Канада.

Учасники «Ігор Нескорених» змагалися у 9 видах адаптивного спорту. Дмитро Чорний брав участь у змаганнях з плавання, де здійснив заплив на дистанцію 50 м вільним стилем та на таку ж дистанцію брасом, посівши третє місце. Також він спробував свої сили у настільному тенісі, що стало для нього новим видом спорту.

«Слід розуміти, що ці змагання інклюзивні. В одному виді спорту є до шести категорій залежно від травми людини. Це зробили, щоб зрівняти сили всіх учасників. Також важливо, що всім учасникам, незалежно від місця, яке вони посіли, роздають медалі. Це відповідає головному принципу “Ігор Нескорених”: кожний, хто бере участь у змаганнях, вже є переможцем», – розповідає Дмитро Чорний.

Минулого року Дмитро також брав участь у відбіркових змаганнях Повітряних Сил Збройних Сил США. Раніше він змагався у штовханні ядра, плаванні та веслуванні на тренажерах. Ветеран планує продовжувати участь у змаганнях з адаптивних видів спорту.

Дмитро Чорний – військовий, який брав участь у бойових діях з 2014 до 2020 року з перервами. Він займався забезпеченням управління військами.

«На фоні стресів, пов’язаних з тривалим виконанням завдань в зоні АТО/ООС, значно погіршилося здоров’я. Почала розвиватися хвороба, і у 2020 році мене звільнили зі служби за станом здоров’я. Отримав інвалідність II групи внаслідок війни», – зазначає Дмитро.

Наразі Дмитро працює одним з 11 помічників ветеранів у Вінниці. Фахівці надають консультації захисникам та їхнім родинам з питань працевлаштування, навчання та перекваліфікації, оформлення документів, пільг та гарантій, соціального захисту, реабілітації, психологічної допомоги, нарахування пенсій тощо.

Нагадаємо, наразі помічники ветеранів працюють у трьох прозорих офісах соціального спрямування Вінниці за адресами: просп. Космонавтів, 30 (другий поверх); вул. Замостянська, 7; вул. Брацлавська, 85.

Попередня публікаціяЯк один келих вина може спричинити серйозні захворювання
Наступна публікаціяЗа якими адресами у Вінниці сьогодні ремонтуватимуть мережі