У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття мандрівної фотовиставки, яка присвячена пам’яті білоруських добровольців, які віддали своє життя у боротьбі проти російської агресії, повідомляє Укрінформ.

Експозиція включає портрети білоруських героїв та добровольців, які загинули у боях за свободу України. Згідно з даними БФ «Вільна Білорусь», їх кількість перевищує шістдесят осіб. Ці люди брали участь у війні в різних підрозділах ЗСУ, із них двоє посмертно були нагороджені званням «Герой України». На сьогодні іменами чотирьох білоруських героїв були названі вулиці в Україні. Виставка розповідає історії їхнього життя та подвигу.

Під гаслом «Слава Україні! Жывє Бєларусь!» вона стала своєрідним відображенням участі і підтримки білоруських громадян у боротьбі України за незалежність. Великий контингент із числа іноземців, які воюють на боці України з початку конфлікту, складають саме білоруси. Наприклад, відомий полк білоруських добровольців імені Кастуся Калиновського, що є частиною Інтернаціонального легіону, активно брав участь у боях за різні території України.

Під час відкриття виставки показувалися відеоматеріали, де білоруські герої ділилися причинами свого приїзду до України та вступу до лав ЗСУ. Експозиція вже мала можливість бути представленою в різних містах України, а також за її межами.

Метою виставки є відзначення необхідності боротьби за свободу, демонстрація європейських цінностей та підтримка ідей незалежності.

Організаторами виставки є Благодійний фонд «Вільна Білорусь» та музей «Вільна Білорусь з Україною в серці» за підтримки Вінницької обласної військової адміністрації. Виставка буде доступна для відвідувачів у музеї до 28 квітня.

Олександр Лапін, Укрінформ

Попередня публікаціяМетеозалежним вінничанам в неділю слід берегтись: Прогноз геомагнітної активності на вихідні
Наступна публікаціяЗавтра, 20 квітня, свято Похвали Пресвятої Богородиці, які традиції та чого не варто робити