Захист від кібершахрайства: Що робити, якщо отримали підозріле повідомлення від ДТЕК

Шахраї використовують повідомлення, на кшталт: “ДТЕК повідомляє про екстрені відключення електроенергії через атаку ворога на енергетичну інфраструктуру”, разом із фішинговими посиланнями.

Як зазначається на вебсайті Вінницької міської ради, нічна атака ворога на енергетичні об’єкти країни призвела до значних пошкоджень інфраструктури. Це також може призвести до активізації кібершахрайства у сфері енергосистеми.

Такі випадки були зафіксовані правоохоронцями минулого року під час блекаутів. Зловмисники використовували фейкові телеграм-боти для отримання авторизаційних даних для входу в телеграм-акаунти. Компрометовані облікові записи використовувалися для здійснення шахрайських дій, зокрема, для автоматичної розсилки шахрайської реклами та обману громадян.

Для запобігання потраплянню в руки шахраїв правоохоронці радять громадянам використовувати двофакторну автентифікацію у соцмережах та месенджерах, де ця можливість доступна. Також необхідно утримувати конфіденційність кодів підтвердження, отриманих у SMS або в застосунках. Рекомендується періодично переглядати підключені пристрої та активні сесії у месенджерах.

Громадянам також рекомендується уважно перевіряти посилання, особливо від ботів. Будь-яка відмінність може свідчити про фейковий бот або канал. Наприклад, може бути змінено одну або декілька літер у назві, що важко помітити при перегляді.

Крім того, кіберполіція радить отримувати інформацію про відключення та відновлення електропостачання тільки з офіційних джерел, зокрема, з офіційного сайту ДТЕК – https://dtek.com/.

Попередня публікаціяПростий та вишуканий: рецепт французького крем-супу з броколі
Наступна публікаціяВже наступного року у Вінниці відкриють ще один McDonald’s