Сьогодні у Вінниці відбувся важливий захід, присвячений відзначенню місцевих добровольців, які брали участь у захисті країни. Почесні грамоти були вручені від обласної військової адміністрації та обласної ради. Цю інформацію оприлюднила пресслужба Вінницької обласної військової адміністрації.
Перша заступниця начальника Вінницької обласної військової адміністрації Наталя Заболотна особисто вітала добровольців від імені голови обласної військової адміністрації та себе особисто. У своєму виступі вона підкреслила важливість добровольців для країни та висловила подяку за їхню неоціненну службу.
Добровольчий рух в Україні виник вже у 2014 році з формуванням першого добровольчого батальйону. Відтоді рух нараховує 40 батальйонів. Відомо, що саме добровольці першими відгукнулися на виклик українського воєнного часу, долучившись до Збройних Сил України та ставши основою територіальної оборони.
У своєму виступі Наталя Заболотна підкреслила, що добровольчий рух є надзвичайною характеристикою українського суспільства та вкрай важливим ресурсом для країни. Вона також наголосила, що завдяки відданості та наполегливості добровольців Україна продовжує боротися та існувати. Завдяки їхній відважності та патріотизму ми можемо прагнути перемоги над ворогом.
Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий також висловив подяку добровольцям за їхню важливу роль у захисті країни. Він відзначив, що завдяки мужності та визначеності добровольців Україна має можливість продовжувати відстоювати свою незалежність та територіальну цілісність.
Військова Наталя Аргат, яка до повномасштабного вторгнення працювала вихователькою в дитячому садочку, зазначила, що стала на захист держави, тому що було бажання зробити щось корисне для України та своєї родини.
«Я зрозуміла, що не зможу сидіти вдома. Знаю, що у військовій формі я зроблю більше. Зараз немає «жіночої» та «нежіночої» справи. І чоловіки, і жінки однаково потрібні Україні у будь-якій сфері, зокрема, й у військовій», — наголосила Наталя Аргат.
А захисниця Ольга Братута зазначає, що жодного разу не пошкодувала, що прийняла рішення стати військовою.
«Я закінчувала військову кафедру, тому в мене вже були певні знання та навички. Зрозуміло, що дівчат зазвичай менше призивають до ЗСУ, але після присяги я зрозуміла, що не зможу спокійно жити цивільною. Рідні сприйняли моє рішення нормально. Чоловік 25-го лютого теж пішов в армію. Після нашої перемоги ми будемо відбудовувати нашу державу, щоб вона ставала ще кращою!», — зазначила Ольга Братута.