Вінничан запрошують на екскурсію «Вінниця, яку ви не бачили»

Туристичний інформаційний центр представив новий тур, про це повідомляється на сайті Visit Vinnytsia.

Під час екскурсії учасники отримають можливість відкрити для себе місто, яке залишилося в пам’яті попередніх поколінь, відтворено на старих фотографіях, та почути цікаві історії про столицю століть тому.

Visit Vinnytsia переконує, що учасників туру точно здивують багато цікавих фактів. Наприклад, вони дізнаються, що колись серед вулиці Соборної існувала зелена алея, відома як бульвар Оводова. Цей бульвар отримав свою назву на честь Миколи Оводова, міського голови, який вніс значний внесок у розвиток міста на початку ХХ століття. Довжина бульвару становила лише 600 метрів, і містяни насолоджувалися його красою лише протягом кількох десятиліть. У 1936 році дерева були вирубані, дорогу та тротуари розширили, щоб підвищити пропускну здатність вулиці, і трамвайні колії були викладені так, як ми їх бачимо сьогодні.

Екскурсія також розкриє історію нашого залізничного вокзалу, який пройшов радикальні зміни 4 рази за півтора століття з моменту його заснування. Будівля пережила лише одну руйнацію під час Другої світової війни, коли нацисти покидали місто і підірвали вокзал при відступі.

Також вінничани дізнаються історію Тріумфальної арки, яка вітала вінничан та гостей міста на вулиці Київській при в’їзді в місто. Цю арку підірвали “совєти”, які її ж і споруджували у 1954 році на честь 300-річчя Переяславської ради, як символ об’єднання України з Росією. З огляду на сучасні події й війну проти нашої держави у 2014 році, можна вважати добром, що арка простояла лише чверть століття. Про мотиви її підірвання розповідатиметься під час екскурсії.

Екскурсія відбудеться 17 березня. Початок – о 12:00 від площі Тараса Шевченка. Вартість — 200 грн. Потрібна попередня реєстрація, форма — на сторінці.

Попередня публікаціяВіряни Шпикова та навколишніх сіл об’єднуються довкола єдиної ПЦУ
Наступна публікаціяЗнову під вогнем: бійці ДСНС виїжджали 52 рази на ліквідацію загорянь