В останній день зими у Вінниці провели благодійний марафон «Вінничани для ЗСУ», на ньому зібрали 2 220 000 гривень на потреби Сил Оборони.

За всі зібрані кошти, організатори, це ГО «Ми – Вінничани» і його голова Валерій Коровій та партнери: народні депутати України Лариса Білозір, Геннадій Вацак, Микола Кучер, а також Сергій Кудлаєнко, Олександр Домбровський та БФ «Український Альянс» на чолі з Миколою Філоновим, закуплять FPV-дрони, які так зараз потрібні на передовій.

Але потреби фронту дуже великі, тому ГО «Ми – Вінничани», разом з партнерами, вирішили масштабувати зусилля та придбали ще сто «бойових пташок» та під час проведення марафону передали їх військовим.

На заході були присутні представники легендарних українських з’єднань, які мають вінницьку прописку. Загалом на захід прибули представники 8 бойових частин та підрозділів.

Серед них був і представник батальйону «Вовки Да Вінчі», який вже теж отримав вінницьку «прописку».

«Після доукомплектування, командування, після розмови з нами, вирішило, що наш 108 окремий механізований батальйон, «Вовки Да Вінчі» підсилить легендарну 59 окрему мотопіхотну бригаду, яка має прописку на Вінниччині. Ми теж станемо вінничанами, і раді служити у бригаді, якою командував полковник Сухаревський, «брат Борсук», якого головком ЗСУ призначив своїм заступником. Дрони, які ми відвеземо в батальйон будуть бити росіян, як треба».

Також дрони отримали представники військової частини 3008 з Вінниці, 14-ї штурмової бригади «Червона Калина», це наші нацгвардійці.

«Бойові пташки» від вінничан полетять на голови ворогів з позицій 59 ОМПБ, 1 окремої бригади спеціального призначення ім. Івана Богуна, від цієї бригади за дронами приїхав майор Тарас Березовець, колишній журналіст та експерт. Дрони допоможуть у виконанні спецзавдань бійцям підрозділу СБУ та іншим підрозділам, про які з певних причин не будемо повідомляти.

Військові розповіли учасникам марафону, як вони билися з ворогом під Миколаєвом, Херсоном, на Харківщини, під Бахмутом, як нещодавно стримували рашистів в Авдіївці, і як протидіють нині ворогу на всіх «гарячих» напрямках фронту.

І всі військові зазначали, що саме FPV-дрони допомагають їм нівелювати дефіцит артилерійських снарядів. Навіть більше, в умілих руках «дроноводів» є високоточною та технологічною зброєю.

Військові щиро дякували донаторам марафону за допомогу, і казали, що відчувають її повсякчас.

«Знайте, ми завжди відчуваємо вашу підтримку. У найтяжчі моменти боїв, кожен воїн пригадує не тільки своїх рідних та близьких, а й волонтерів, які допомагають військам, людей, що донатять гроші, дітей, які передають солодощі та малюнки, всіх вас, за кого ми боремося з ворогом. Ці дрони впадуть коршунами впадуть на голови і техніку рашистів. Їм на погибель, а нашій Україні на славу», – зазначив один з військових, приймаючи дрони для підрозділу.
ГО "Ми-Вінничани"
Попередня публікаціяУ Вінниці запрошують на зустріч «Як стати волонтером»
Наступна публікаціяДзюдоїст з Вінниці готується до молодіжного Кубку Європи