Вінницька громада вшанувала 10-ту річницю опору кримських татар окупації

У Вінниці 26 лютого відзначили День спротиву окупації Криму з урочистим підняттям кримськотатарського прапора та проведенням мітингу на підтримку кримськотатарського народу. Заходи відбулися перед обласною військовою адміністрацією.

Юлія Піскунова, заступниця голови ГО “Ветан”, підкреслила, що 26 лютого стало символічним для виявлення протесту кримських татар проти окупації. Вона зазначила, що багато з них залишили рідний Крим, а частина оселилася у Вінниці, що стало важливою складовою місцевої громади. Піскунова нагадала, що Крим залишається невід’ємною частиною України, і важливо не забувати про трагічну дату – 10 років окупації Криму. Зазначивши, що війна триває, вона висловила впевненість, що Крим буде звільнений.

Наталія Заболотна, заступниця начальника Вінницької обласної військової адміністрації, розповіла, що з 2014 року Вінницька область прийняла прихильників кримських татар, і майже дві тисячі з них знайшли притулок в різних населених пунктах області, де і далі проживають компактно.

Після урочистого заходу більшість учасників перейшли на площу Небесної Сотні, де відбувся мітинг на підтримку кримських татар. Ескендер Анафієв, очільник ГО “Ветан”, наголосив на важливості збереження пам’яті про перші дні окупації Криму. Він висловив вдячність кримськотатарському народові за їхню підтримку Збройних Сил України, зазначивши, що багато волонтерів серед них вже не живі. Анафієв відзначив, що нинішня ситуація в Криму призвела до арештів, втрат серед дітей та репресій, і визвав бути готовими до викликів, оскільки ніхто не застрахований.

Також заходу взяв участь Віталій Головенько, представник скаутської організації “Пласт Станиці Вінниця”. Він висловив важливість підтримки кримських татар та їхніх ідентичностей в умовах окупації, наголошуючи на спільній боротьбі за свободу.

Попередня публікаціяЖмеринські волонтери передали 400 буржуйок для потреб української армії
Наступна публікаціяТемпературні рекорди 27 лютого за останні 130 років