Вже 23 березня можна буде помандрувати на справжньому паровозі в черговому ретро-турі від Гайворонської вузькоколійки. Паровозний сезон цьогоріч гучно відкрили 13-14 січня, коли вже вдруге в історії незалежної України у Гайвороні відбувся масштабний фестиваль паровозів.
Головною родзинкою Зимового паровозного вікенду були 4 “живих” гарячих паровози: широкої — Л-3535 (з Чернівців/Львова), Эр 798-71 (зі Сновська/Києва) та вузької колії — Гр-336 (з Київської дитячої залізниці), 159 №4-95 (колишній пам’ятник у депо Чернівці, а нині — місцевий, гайворонський). Цього разу природа порадувала поціновувачів залізничної ретро-техніки та мандрівників справжньою “зимовою казкою” — земля була вкрита шаром пухкого білого снігу, а парові локомотиви розсікали крізь снігову завісу. Загалом під тягою парових локомотивів було здійснено понад 15 рейсів ретро-поїздів за маршрутами: Гайворон — Бершадь, Гайворон — Хащувате, Гайворон — Джулинка та Гайворон — Передбужжя.
Завдяки Гайворонській міській раді два неймовірних “паровозні” дні були наповнені яскравими емоціями та магічною різдвяною атмосферою. На пероні вокзалу та у вагонах ретро-поїздів відбувалося театралізоване дійство: розгорнувся справжній український вертеп, було чутно голосні колядки та щедрівки. Крім того, на станціях відбувалися благодійні ярмарки, а у вагонах поїзда діяло міні-кафе: туристів пригощали місцевими смаколиками, гарячим чаєм та глінтвейном. У заході взяли участь понад 500 туристів з різних куточків нашої країни. Загалом за два дні вдалося зібрати близько 35 000 грн на підтримку наших відважних ЗСУ.
Наступний ретро-тур Гайворонською вузькоколійкою запланований на 23 березня, слідкуйте за анонсами та детальною інформацією у групі.
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/425527320_1567388424023458_5268443788897049178_n-1024x683.jpg)
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/425881326_1567390070689960_612134672775880813_n-1024x683.jpg)
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/425879994_1567389470690020_5258651698247761568_n-1024x683.jpg)
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/425345766_1567389200690047_5109454305033063742_n-1024x683.jpg)
![](https://presspoint.in.ua/wp-content/uploads/2024/02/425967252_1567389047356729_3244523383423592385_n-1024x683.jpg)