На Вінниччині відкрили меморіальну дошку в пам’ять про загиблого героя Сергія Савчука 

  У Калинівці, що на Вінниччині, відкрили меморіальну дошку на честь полеглого героя Сергія Савчука. 

  Про це повідомляє Калинівська міська рада.

  30 січня на подвір’ї ліцею №3 зібралися рідні, друзі, однокласники та представники влади, щоб вшанувати пам’ять відважного захисника України, який загинув 11 вересня 2022 року на Херсонщині.

  Сергій Савчук ухвалив рішення ще на початку війни, коли, перебуваючи за сотні кілометрів від України, вирішив повернутися на рідну землю та стати на її захист. 

  Після проходження навчання на Яворівському полігоні проходив службу командиром БМП машини у складі 24 окремої механізованої бригади імені Данила Галицького в Херсонській області.

  Незадовго до своєї смерті він написав рідним: «я ні про що не жалію, люблю, обіймаю, тримаймося…». А 11 вересня 2022 року його життя обірвалося. Герою навіки залишиться 48.

  Вчителі та однокласники згадують Сергія як порядного та людяного чоловіка. Його вчинок свідчить про велику відданість та патріотизм. Вони переконані, що завдяки таким героям Україна переможе в боротьбі за свою незалежність.

  «Це людина, в якої були головними якостями – порядність і людяність, – пригадує Сергія Савчука його класна керівниця Наталія Зубко. – Не завжди йому щастило в житті. Але, коли почалася війна, в нього все ніби налагодилося. Він працював за кордоном, мав гарну роботу. Відразу ж залишив усе, повернувся в Україну й пішов до військкомату. Мама прохала його не йти. А він: «Мамо, якщо не я, якщо не ми, то хто? Наші діти? Хто має захистити наших дітей? Якщо не я, то хто?». Оце: «Якщо не я, то хто?» – це не миттєве рішення, він так жив, таким був з самого дитинства. І саме завдяки таким, як він, Україна вистояла в перші дні такої страшної навали, змогла відкинути ворога, не дала просунутися далі. І завдяки їм, тим, хто загинув і тим, хто нині відстоює нашу незалежність, Україна обов’язково переможе».

  Попередня публікаціяЗахисницю з Вінниччини Аллу Хаврун відзначили Золотим хрестом від Головнокомандувача 
  Наступна публікаціяМобілізація в Україні: Кабінет Міністрів оновив законопроєкт