У літературно-меморіальному музеї М.М. Коцюбинського у Вінниці було відкрито виставку творів живопису Маргарити Кустош та учасників студії “Inside art studio” за назвою “Життя через призму мистецтва”. Серед представлених робіт були яскраві пейзажі, абстрактні зображення та патріотичні мотиви. Автори передали на полотнах свій світ та власні переживання.
“Живописні твори виникають не лише в руках вправних майстрів, але й у серцях початківців. Навіть ті, хто ніколи не тримав пензля в руках, можуть створити шедевр, адже ми відображуємо свої переживання на полотні, створюємо смисли та значення”, – зауважує психолог-арттерапевт Маргарита Кустош.
Серед представлених картин були твори молодої художниці Аліни Салашиної. Після пережитих артобстрілів в Харкові та життя в підвалах, дівчинка висловила свої емоції на полотнах через арттерапію.
“Під час створення картини “Дім у очах дитини”, яка є її першою роботою після початку конфлікту, Аліна виразила свої емоції щодо розлуки з друзями, рідним містом, домівкою… Малюючи, вона виразила свої внутрішні переживання і знову відчула в собі силу жити та творити”, – додає Маргарита Кустош.
Ще однією зворушливою картиною Аліни є “Різдво у Мелітополі”, якою вона висловила тугу за рідними, що перебувають в окупованому російськими військами Мелітополі, та віру в їхню скору зустріч.
На експозиції також були представлені твори учасників студії “Inside Art studio”. Під час відкриття виставки вони ділилися своїм арттерапевтичним досвідом з присутніми, відзначаючи незабутні враження та нові знайомства. Учасники події також мали можливість приєднатися до них, взявши участь у майстер-класі від Маргарити Кустош. Атмосферу заходу доповнювали виступи молодих артистів з “Вінницької дитячої школи мистецтв”.
Виставка картин у музеї М.М. Коцюбинського триватиме до 12 лютого.
Довідки за телефонами: (0432) 64 71 02, 067 211 52 71.