В яких випадках носіння контактних лінз не рекомендоване

  Контактні лінзи використовують при короткозорості, далекозорості, астигматизмі (викривлення рогівки чи кришталика, при якому предмети мають розмитий вигляд), пресбіопії (віковій далекозорості) та в деяких інших ситуаціях. Вони є гарною альтернативою окулярам, адже в них зручніше займатися спортом та іншими активностями, вони не запотівають, не заважають носити окуляри від сонця та дивитися фільми в 3D.

  Втім, є ситуації, в яких носити контактні лінзи не рекомендують:

  • Категорично протипоказано використання контактних лінз при будь-яких захворюваннях очей, які зачіпають рогівку або кон’юнктиву, при запальних процесах повік, зниженому або підвищеному сльозовиділенні, глаукомі, підвивиху кришталика, косоокості (якщо кут понад 15 градусів).
  • При будь-яких хворобах, які мають такі симптоми: біль в очах, печіння, свербіж, почервоніння очного яблука, підвищення сльозовиділення, почервоніння та набряк повік, підвищена чутливість очей. В такому разі контактна лінза відчуватиметься як чужорідне тіло, принесе дискомфорт і не сприятиме одужанню.
  • З цієї ж причини не варто носити лінзи під час приймання препаратів, які викликають сухість сльозових оболонок: засобів проти нежитю, захитування, алергії, сечогінних препаратів. Тут можуть допомогти змащувальні та зволожувальні краплі для очей. Але рекомендувати їх має лише офтальмолог.
  • Не можна використовувати контактні лінзи при будь-яких інфекційних захворюваннях, адже інфекція залишатиметься на поверхні лінзи, і видалити її буде дуже складно.
  • Не варто вдягати лінзи і при захворюваннях, при яких знижується імунітет, як-от туберкульоз чи імунодефіцит внаслідок ВІЛ. Носіння лінз підвищує ризик різноманітних інфекцій, з якими організму в такому стані буде важко боротися.

  Якщо ви не впевнені, чи можна конкретно вам носити лінзи, обов’язково порадьтеся з лікарем. Якщо ви вже їх носите й у вас виник біль в очах, дискомфорт, почервоніння або затуманення зору, зніміть їх якнайшвидше та зверніться до офтальмолога – він допоможе розібратися, що сталося та як діяти далі.

  Джерело: МОЗ України

  Попередня публікаціяУ Вінниці Зоряна Скалецька розповіла, про утилізацію медичних відходів
  Наступна публікаціяВінничан та гостей міста запрошують на екскурсійний проєкт «Драми і кохання»