У Вінницькій дитячій лікарні лікарі провели надскладну операцію, яка врятувала життя новонародженої дівчинки з двійні, народженої на 32-му тижні вагітності з масою всього 1470 грам. З моменту транспортування вкрай важкої дитини, яка народилася після безводного періоду тривалістю понад 24 години, розпочалася боротьба за її життя.
Про це повідомили КНП Вінницька клінічна лікарня Вінницької обласної ради.
Лікарі відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених разом із медичними сестрами відділення реанімації новонароджених і патології новонароджених та недоношених дітей долали численні ускладнення, серед яких розрив кишківника, поліорганна недостатність та сепсис.
Найбільш складною частиною було те, що у дитини виявили тромбоцитопенію, що ускладнило можливість проведення оперативного втручання через можливу величезну кровотечу.
Рішенням стало проведення абдоміоцентезу, під час якого лікарі видалили повітря та кишковий вміст з черевної порожнини, що дало необхідний час для стабілізації стану новонародженої та підготовки до основної операції.
Ускладнюючи завдання, дитину не можна було годувати, і вона отримувала парентеральне харчування через крапельницю. Тривала інтенсивна терапія та багаторазове переливання тромбоцитарної маси, що дозволило виконати перший етап хірургічного лікування, видаливши уражений кишківник та сформовавши стому.
Двомісячна довготривала терапія призвела до позитивної динаміки, і новонароджена дівчинка почала харчуватися природнім шляхом. Завдяки реконструктивній операції, виконаній зусиллями лікарів та медичних сестер, нормалізована анатомія шлунково-кишкового тракту дозволяє дитині готуватися до виписки додому.
Спільний професіоналізм та невичерпна відданість медичного персоналу вінницької лікарні дали другий шанс на щасливе та здорове життя цій маленькій борці за життя.