Home Новини Ціна виїзду від 1 тис. євро: розкрито шокуючі деталі схеми уникнення призову на Вінничині

Ціна виїзду від 1 тис. євро: розкрито шокуючі деталі схеми уникнення призову на Вінничині

0
Ціна виїзду від 1 тис. євро: розкрито шокуючі деталі схеми уникнення призову на Вінничині
переправленням ухилянтів

На Вінниччині розгорнувся скандал, пов’язаний із переправленням ухилянтів за кордон. Служба безпеки України (СБУ) у Вінницькій області затримала двох місцевих жителів, які на човнах незаконно перевозили осіб, що ухилялися від призову за межами країни через річку Дністер.

Про це повідомили в Управлінні СБУ у Вінницькій області.

За інформацією СБУ, затримані мешканці обіцяли своїм клієнтам, які бажали уникнути призову, “допомогти” у легалізації за кордоном за додаткову плату у розмірі 1 тисячі євро. Схема включала оформлення підроблених документів для подальшої легалізації осіб за кордоном.

Це лише одна з п’яти “схем для ухилянтів”, які були ліквідовані СБУ по всій території України. Служба також повідомила про блокування нових схем, спрямованих на уникнення мобілізації та нелегальний виїзд за кордон чоловіків призовного віку.

У результаті комплексних заходів у різних регіонах країни було затримано сім організаторів оборудок, серед яких виявили таксиста-іноземця, посадовицю лікарні та псевдоактивіста, який видається “борцем з корупцією”. За отримані гроші вони “допомагали” ухилянтам сховатися від призову за межами України, надаючи підроблені документи або переправляючи їх за кордон поза контрольно-пропускними пунктами.

Вартість цих “послуг” становила до 7 тисяч американських доларів і залежала від терміновості виїзду та способу незаконного перетину державного кордону. Затримані особи будуть притягнуті до відповідальності за порушення законодавства щодо мобілізації та порушення прикордонного режиму.