Home Відео Молодіжний ХАБ у Липовці: 20 важливих проєктів втілюють підлітки у своїх громадах

Молодіжний ХАБ у Липовці: 20 важливих проєктів втілюють підлітки у своїх громадах

0
Молодіжний ХАБ у Липовці: 20 важливих проєктів втілюють підлітки у своїх громадах

Протягом осені 2023 року сто українських підлітків у віці від 14 до 17 років успішно втілили двадцять значущих проєктів у своїх громадах. Ці ініціативи охоплювали широкий спектр сфер, від створення молодіжних просторів і розвитку проєктів до будівництва спортивних майданчиків та рекреаційних зон.

До втілення власних ідей долучились підлітки у Черкаській, Львівській, Київській та Вінницькій областях, вони отримали гранти у розмірі 40 тисяч гривень кожен для втілення своїх ідей.

 «Зміни в регіонах не відбуваються самі собою. Їх реалізують люди: активісти, держслужбовці, вчителі, молодь та ін. Зважаючи, що Україна сьогодні проходить етап дорослішання суспільства, важливо виховувати сучасну молодь уже зараз. Це означає навчати вмінням брати на себе відповідальність, розуміти запити й результати від будь-якої діяльності, бачити можливості та інструменти для втілення ідей, а не жити за принципом “краще гірша, але стабільність», – пояснює Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді». 

Сучасні підлітки – 14-17 років – уже за кілька років відбудовуватимуть Україну. Тому сьогодні важливо продемонструвати їм шлях, за допомогою якого вони зможуть розвиватися самі, розвивати свої населені пункти, власні бізнеси й в цілому державу.

Відтак у результаті співпраці благодійників з’явився проєкт «Молодь — громаді». Він впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за підтримки проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

«Молоді люди 14-35 років відіграють надзвичайно важливу роль у відбудові України, формуванні національної ідентичності та  розвитку громадянського суспільства. Саме тому Програма розвитку ООН в Україні вважає молодь агентами змін сучасності. Оскільки Благодійний фонд «МХП-Громаді» підтримує молодіжні ініціативи та сприяє розвитку волонтерської діяльності й в невеликих містах і селах, ми зрозуміли, що фокус і пріоритети в нашій роботі спільні. Бачимо, що підсилення з нашого боку молодіжного проактивного ком’юніті у громадах здатне вселити віру молодих людей в те, що кожен із них може змінювати країну вже зараз, генеруючи ідеї та об’єднуючи навколо цього свою спільноту», – розповідає Софія Пишнєва, аналітикиня з питань розвитку молоді ПРООН в Україні. 

Суть проєкту була в тому, щоб спочатку навчити 20 команд підлітків проєктному менеджменту, комунікації та пітчингу проєктних заявок. Тож улітку  100 учасників проєкту мали кількаденні тренінги з провідними експертами, які пояснювали, як формувати ідею, писати заявку, організовувати команду, залучати місцеву владу, звітувати тощо.

Також під час навчання молодь провела опитування 2411 жителів/жительок своїх містечок та сіл, а також проінтерв’ювала 69 керівників/керівниць громад та відповідальних осіб за реалізацію молодіжної політики.

На основі цих висновків хлопці та дівчата визначили основні проблеми в своїй громаді та запропонували шляхи для їхнього розв’язання через власні проєкти. 20 з них підтримали Благодійний фонд «МХП-Громаді» та проєкт ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», виділивши по 40 тис. грн на кожен проєкт.

Реалізація цих проєктів стала вагомим кроком у напрямку формування відповідальної та ініціативної молоді, яка має потенціал впливати на позитивні зміни в громадах та допомагати в будівництві майбутньої сильної України.

У результаті невеликі громади отримали сучасні молодіжні хаби, де молодь влаштовує покази кінофільмів, творчі вечори й обговорення книг; креативні спортивні й шахові майданчики, зони відпочинку, мобільні кінозали й тренінги з сексуальної освіти молоді.

«В мене давно була ідея створити молодіжний хаб, адже я розумію, що для повноцінного розвитку молоді немає достатньої інфраструктури. Я перебуваю в учнівській раді Вінниччини і хочу ініціювати створення в Липовці молодіжного хабу з безплатними активностями», розповіла Іванна Кривенко, 15 річна учасниця проєкту з Липовця що на Вінниччині.

Результати своїх проєктів 20 команд з різних куточків України презентували на підсумковому Молодіжному форумі, що відбувся 10 листопада в Черкасах. Там підлітки мали змогу як обмінятися досвідом втілення важливих проєктів у громадах між собою, так і поспілкуватися з представниками уряду, благодійними організаціями, керівником Українського молодіжного фонду, робота якого стартувала у вересні 2023 року.

Проєкт «Молодь — громаді» впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за підтримки проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.