Home Новини Що буде з очима, якщо відмовитися від лінз та окулярів—порада лікаря

Що буде з очима, якщо відмовитися від лінз та окулярів—порада лікаря

0
Що буде з очима, якщо відмовитися від лінз та окулярів—порада лікаря
Окуляри і лінзи

Відмова від коригуючих окулярів або лінз при близорукості чи дальнозоркості не призведе до фізичного погіршення зору, проте глаза будуть досить напруженими, намагаючись розглядати об’єкти на різних відстанях. Це може викликати головні болі та інші неприємні симптоми.

Про це повідомляє American Academy of Ophthalmology.

Не всі хочуть носити окуляри для корекції зору, і це рішення може бути обумовлене різними мотивами: від зовнішнього вигляду та тривожності за думку оточуючих до незручностей, особливо під час занять спортом. Деякі люди просто відчувають дискомфорт від наявності чужерідних об’єктів в очах, тому вони відмовляються від контактних лінз.

Коли призначають окуляри?

Однак питання про шкоду або користь відмови від окулярів чи лінз залежить від причини, з якої потрібна корекція зору. Серед найпоширеніших станів, при яких лікар призначає носіння окулярів, є близькозорість (міопія), дальнозорість (гіперметропія) та астигматизм. Ці проблеми пов’язані з порушенням здатності очей правильно преломлювати світлові промені та фокусувати їх на сітківці. Окуляри чи контактні лінзи, підібрані лікарем, можуть виправляти це відхилення та покращити гостроту зору при їх використанні.

Відмова від корекції в таких випадках не призведе до фізичного погіршення зору, але може викликати дискомфорт та негативно вплинути на якість життя, особливо в ситуаціях, де важливо чітке зоро, таких як водіння автомобіля чи читання. Тому важливо консультуватися з лікарем-офтальмологом, щоб визначити найкращий метод корекції зору, відповідний вашим потребам та вподобанням.

Які наслідки можуть бути від відмови від окулярів

Очі без окулярів та лінз можуть відчувати зайве напруження, що може призвести до болю в очах, головній болі та загальної втоми. Крім того, проблема з гостротою зору залишається нерозв’язаною. Близькозорому дитині буде важко побачити написане на дошці, дальнозорому дорослому буде складно керувати автомобілем, а людині з гіперметропією буде важко читати улюблені книги.

Раніше вважалося, що іноді потрібно знімати окуляри, щоб “дати відпочити” очам, але в цьому випадку, замість відпочинку, очі лише отримують додаткове навантаження. Іншими словами, не носити окуляри чи лінзи при порушеннях рефракції можна, але для власного комфорту краще утриматися від цього. Зовсім інша справа, якщо окуляри призначені для лікування амбліопії (лінивого оча) та/або косоокості у дітей. Відмова від корекції зору в цьому випадку може призвести до прогресування цих захворювань.