Home Новини Митрополит Симеон освятив новий храм на Вінниччині у святковий день Собору Архістратига Михаїла

Митрополит Симеон освятив новий храм на Вінниччині у святковий день Собору Архістратига Михаїла

0
Митрополит Симеон освятив новий храм на Вінниччині у святковий день Собору Архістратига Михаїла
освятив новозбудований храм

На Вінниччині, 8 листопада, у місті Бар Жмеринського району у день свята Собору Архістратига Божого Михаїла та всіх небесних Сил, 8 листопада, митрополит Вінницький і Барський Симеон освятив новозбудований храм на честь Всіх святих.

Про це повідомляє пресслужба єпархії.

Під час урочистої літургії архієрей підніс особливу молитву за Україну та перемогу українського війська. Також прозвучали молитви за тезоіменитих архієпископа Вінницького і Тульчинського Михаїла, єпископа Команського Михаїла, митрополита Рівненського і Острозького Іларіона, а також священників і мирян, які цього дня святкували день свого тезоіменитства.

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо храму, а також був відправлений молебень до святого Архістратига Михаїла.

У проповіді митрополит Симеон звернувся до духовенства та вірян. На завершення урочистостей архієрей привітав настоятеля храму протоієрея Віталія Назаровця і парафіян з освяченням храму та вручив благословенні грамоти фундаторам, будівничим і благодійникам храму Всіх святих Землі Української у м. Бар.

8 липня 2023 року в Свято-Покровському храмі смт Бродецьке Хмільницького району відбулася урочиста Божественна літургія, яку провів благочинний Козятинського благочиння протоієрей Валерій Кушнір.

Це була перша літургія після того, як місцева релігійна громада прийняла рішення вийти зі складу УПЦ (яка залишається в єдності з Російською православною церквою) та приєднатися до канонічної Православної Церкви України.

Після загальних зборів двох релігійних громад – Покрови Пресвятої Богородиці села Демидівка Вінницького району та Різдва Пресвятої Богородиці села Носківці Жмеринського району на початку травня – було прийнято позитивне рішення про вихід з підпорядкування УПЦ (яка зберігає єдність з Московським патріархатом) та приєднання до канонічної Православної Церкви України, що було належним чином задокументовано.