В Києві 31 жовтня відкрилась виставка Народного художника України, вінничанина, Володимира Козюка. Офіс МХП став центром культурних подій де відбулася виставка відомого українського художника під назвою “Україна крізь віки”, повідомляє УНН.
Виставка відбулася у центральному офісі компанії МХП та включала 12 полотен. Однією з головних робіт була “Хата під стріхою”, над створенням якої Володимир Козюк працював протягом 10 років.
“Ця робота для мене особлива. Варто зазначити, що вона була показана на найпрестижніших мистецьких форумах і навіть у імператорському палаці в Гугун, Китай. Я єдиний європейський художник, чиї масляні полотна були представлені в імператорському палаці”, – поділився Козюк.
Проте, вплив війни відчутний у творчості художника.
“Під час війни ми приймали біженців, розміщували по 30-50 осіб на день, допомагали їм. Це призвело до апатії у мене. Я пам’ятаю, як одного разу в майстерні, серед біженців, я побачив закінчене полотно. І тоді я рішив перефарбувати його у жовто-блакитний колір. Для мене сьогодні наш прапор є більш важливим, ніж будь-яке полотно”, – зізнався митець.
Козюк також зазначив, що багато людей з Маріуполя та Бучі брали участь у створенні робіт, допомагаючи їм розмалювати полотна. Пізніше ці твори були представлені в Римі та Ватикані.
Художник вважає, що такі виставки допомагають світові пам’ятати про трагедію, яку переживає Україна, і наголошує на важливості підтримки культурних проєктів компанією МХП та її засновником Юрієм Косюком.
“Це перший раз на такому рівні в Україні, і я вдячний Юрію Анатолійовичу за це. Він розуміє глибше, ніж більшість бізнесменів в Україні”, – додав Козюк.
Основною метою виставки є культурне збагачення, надихання та підтримка працівників МХП.
“Для нас важливо підтримувати культурні проєкти, оскільки вони сприяють зміцненню української ідентичності. Ідентичність – один з ключових аспектів нашої благодійної діяльності “МХП-Громада”. З початком війни ми збільшили підтримку культурних ініціатив, оскільки вважаємо, що розвиток громад неможливий без усвідомлення кожним українцем своєї ідентичності. І наші культурні проєкти в цьому дуже допомагають”, – зазначила директорка благодійного фонду “МХП-Громада” Тетяна Волочай.
Роботи Козюка також представлені в Національному музеї народної архітектури та побуту України, завдяки меценатству компанії МХП, яка сприяла реконструкції центрального входу музею попри війну.
“Це не просто картини чи гарний живопис – дуже професійний і якісний. Це історія. Кожна з цих картин – це книга. Біля них можна стояти годинами. Ви тільки погляньте на артефакти, які зображені з кожного регіону.
До речі, я спостерігала за тим, як молодь, яка приходить на цю виставку, починає тут же гуглити, а що ж там зображено. І коли великий бізнес, який витрачає величезні кошти на підтримку ЗСУ, різних соціальних проєктів, знаходить можливість підтримати культуру і митців – це прекрасно.
Наш музей – це взагалі суцільна вдячність компанії МХП та благодійному фонду «МХП-Громаді». Саме завдяки ним ми в час війни зуміли довести до кінця реконструкцію нашого входу», – розповіла директорка Національного музею народної архітектури та побуту України Оксана Повякель.
Виставка триватиме кілька тижнів. Пізніше в офісі компанії МХП заплановані ще низка культурних проєктів, зокрема фотовиставка в межах проєкту «Культура vs Війна».