Про це стало відомо з допису парламентарки Лариси Білозір в соціальній мережі Meta.
За її словами, вона з колегами-депутатами зібрала 226 підписів за звернення до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука щодо винесення в зал на голосування народними депутатами заборони московської церкви.
«Боротьба за духовну незалежність України продовжується! Гарна новина щодо заборони діяльності московського патріархату», – написала Білозір у соціальній мережі Фейсбук.
«Сподіваюсь вже наступного засідання це важливе питання для майбутнього нашої держави, її незалежності та суверенітету буде винесено в залу!» – зазначила Лариса Білозір.
Раніше, 1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський заявив, що РНБО доручила уряду внести на розгляд парламенту законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих з центрами впливу у РФ релігійних організацій.
19 січня 2023 року в парламенті було зареєстровано урядовий проект закону №8371, яким передбачено унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України. На сьогодні цю заборону не ухвалено парламентом, але на рівні облрад голосують за таке рішення. У кінці вересня Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук повідомляв. що наразі у парламенті немає необхідної кількості голосів для заборони УПЦ МП.
У пояснювальній записці до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» йдеться про те, що проєкт Закону дасть змогу громадянам України реалізувати гарантоване Конституцією України право на свободу світогляду і віросповідання.
Також повідомлялося, що третина народних депутатів із провладної партії не готові підтримати заборону московської “церкви” й розглянути три законопроєкти, які вже отримали позитивні висновки профільного комітету. Про це Руху ЧЕСНО сказав народний депутат Микола Княжицький (ЄС), який є автором одного із таких законопроєктів(№8221).
Законопроєкт Княжицького, який він подавав разом з Ростиславом Павленко (ЄС), Ларисою Білозір (“Довіра”) та іншими колегами, не єдиний, який має розглянути парламент.
Окрім нього є ще два.
Один подав Микита Потураєв (СН) і цей проєкт міг бути розглянути ще в грудні 2022 року, коли з’явилося рішення комітету (№8262). Другий проєкт — урядовий (№8371), який має найменше зауважень від Головного науково-експертного управління.
Нагадаємо, днями Лариса Білозір взяла часть у Форумі Громад Вінниччини: Економічний план Перемоги.