Home Новини Що відбувається довкола «Вінницьких Мальдів»

Що відбувається довкола «Вінницьких Мальдів»

0
Що відбувається довкола «Вінницьких Мальдів»
Вінницькі Мальдіви озеро поблизу Черепашинець

Чарівний куточок Вінниччини і популярне місце відпочинку вінничан — озеро утворене на місці каолінового кар’єру, що поблизу села Черепашинці. За останній місяць пресслужби двох державних установ оприлюднили релізи щодо так званих «Вінницьких Мальдів». Прокуратура Вінниччини повідомила, про скасування права власності на самочинно збудовані об’єкти – кафе-бар та допоміжні споруди. Держекоінспекція – про припис Хмільницькій РДА прибрати стихійний смітник біля озера.

Щоб дізнатись, що відбувається з улюбленим місцем відпочинку вінничан на місці побували журналісти Vinnytsia Press Point.

Спочатку ми заїхали в Черепашинці. Гарне, велике село, в центрі кілька крамниць, велика амбулаторія. В приміщенні сільської ради, а тепер старостинського округу, дві жіночки діловито пакують у коробки допомогу військовим. Виконувачка обов’язків старости Наталія Черниш теж на місці, але від коментарів відмовляється, бо кар’єр знаходиться за межами села.

Нам вдалось поспілкуватись і з жителями села на вулиці та по крамницях. Місцеві розповідають, що з власниками, вже незаконної забудови, завжди жили дружно. Вони щедро долучались до допомоги селянам та до різних заходів. Перепон у користуванні озером, чи навіть пірсом, який належить підприємцю, ніколи не було. Платити потрібно було лише тим відвідувачам, які замовляли сервіс, будиночки, альтанки та інше. Сміття на території відпочинку зайнятому під комерційну діяльність вивозилось і там завжди чистенько.

А от на вінничан, які заїздили на інший берег «дикунами», скаржаться. Люди зауважують, що вони і залишили купу сміття після свого відпочинку. Сама ж територія належить лісництву, вони постійно загороджують заїзд, проте це нікого не зупиняє.

Вінницькі Мальдіви озеро поблизу Черепашинець
Вінницькі Мальдіви озеро поблизу Черепашинець
Ідемо до самого озера подивитись, що там?

На забудованій території насправді гарно та чисто. За паркування платити не треба, але за перегороджування виїзду обіцяють штраф – у два колеса. Заходимо на територію пірса, де відпочивають кілька чоловіків та жінка. Розпитуємо у відпочивальників, скільки коштує, кажуть – нічого.

«Я працюю тут недалеко в Корделівці, приїхав на ровері. Тут гарно можна поплавати і відпочити», – розповідає Євген який обсихає на понтоні.

Купуємо каву в кав’ярні і розпитуємо продавчиню за сміття, і чи знає вона про те, що на будівлі комплексу відпочинку скасоване право власності. За сміття розповідає, що вже другий день його машинами вивозять з іншого берега. На друге питання жінка відповіді не знає, тож лишаємо номер телефона нашої редакції, раптом у підприємця виникне бажання прокоментувати.

Як відомо з повідомлення Вінницької обласної прокуратури, забудовнику зелене світло на самобуд дав Калинівський районний суд ще у 2022 році. Тут  теж є декілька нюансів. По-перше, дозвільних документів на будівництво не було, як і на користування земельною ділянкою, яка в принципі не призначена для будівництва. По-друге, компетентними органами не проводились дослідження про додержання всіх норм будівництва. З’являється питання, чому Калинівський суд роздає земельні ділянки без відповідних документів?

Попри те, що забудовник намагався оскаржити рішення, скаргу було відхилено. Тож, що буде далі із вже побудованими пірсом, альтанками та будиночками, чи знесуть їх, та як вирішиться питання в кінцевому результаті будуть спостерігати наші журналісти.

А як боротись зі сміттям, яке назбирується купами відповідь ми знайшли: після відпочинку зробіть щось неможливе – викиньте сміття до смітника, або вивезіть пакет зі сміттям з собою, якщо не знайшли смітника.

Автор: Тетяна Білинець

Вінницькі Мальдіви озеро поблизу Черепашинець
Вінницькі Мальдіви озеро поблизу Черепашинець