Українська модна індустрія отримала надзвичайний творчий подарунок від “Lady Di atelier,” першого інклюзивного ательє в Україні. Ця історія не лише про моду, але й про надію, сміливість і сенс. Про створення та роботу ательє дізнавалась журналістка Vinnytsia Press Point.

Засновниці ательє Ярина Янчак та Ірина Ляховенко
Засновниці ательє Ярина Янчак та Ірина Ляховенко
Започатковано з любові

Усе почалося 5 років тому, коли дві пластунки, Ірина Ляховенко та Ярина Янчак, зіткнулися з інклюзією та раком у своїх сім’ях. Коли мама Ярини захворіла на рак у неї випадало волосся, тож та  попросила доньку поголити її. Дівчині було важко це зробити і, щоб уникнути цього, Ярина вирішила віддати свою пластову хустку, аби мама могла пов’язувати голову. Так почалася історія “Lady Di atelier.

“Леді Ді” названо на честь сестри однієї зі засновниць, яка має інвалідність. В ательє кожна хустка створюється із картин, намальованих руками людей з інвалідністю. Кожна хустина – це не просто аксесуар, це історія автора.

Одна з улюблених хустин засновниць – «Мить». Її намалювала керівниця відділу продаж Ірина Царук. На ній зображена дівчинка, що біжить біля моря з повітряним змієм. В історію цієї хустини було вкладено останній спогад Ірини, коли вона мала можливість ходити.

«В цю хустину вона заклала те, що потрібно завжди пам’ятати миті дитинства та не боятись відпускати щось хороше, бо завжди прийде щось ще краще», – говорить одна з засновниць ательє.

Зараз в ательє працює 15 сталих авторів, серед яких є офіційно працевлаштовані люди з інвалідністю, які мають різні історії та багато таланту. Ательє присвячує частину виручки кожної хустки її автору, надаючи можливість заробляти та розвивати власний потенціал.

Мистецтво, яке змінює світ

У “Lady Di atelier” кожна хустина – це більше, ніж модний аксесуар. Це інструмент для розмови, символ толерантності та інклюзії. Кожна хустина має свою унікальну історію і висловлює глибокий сенс.

Ательє також активно сприяє розвитку інклюзивного мислення в українському суспільстві, розповідає про своїх авторів та демонструє, що кожна людина має право на гідну працю та життя.

Мода завжди була більше, ніж просто одягом. “Lady Di atelier” навчає нас толерантності, показуючи, що кожна людина, незалежно від фізичних обмежень, може бути творцем та впливати на суспільство через мистецтво.

Життя ательє після повномасштабного вторгнення

«Після повномасштабного вторгнення, робота нашого ательє значно змінилася. Це відчутно в контексті подій в Україні. Ми постійно відчуваємо вплив всього, що відбувається в країні на нашу роботу. Проте, ми вирішили діяти та допомагати. Спільно організовуємо благодійні розпродажі та колаборації, частину прибутку з яких ми передаємо на підтримку ЗСУ. За перші пів року ми зібрали та передали 700 тисяч гривень на цю важливу справу, і ще одна колаборація на горизонті, частка прибутку з якої також піде на підтримку ЗСУ»,- розповідають власниці «Lady Di atelier».

За час повномасштабного вторгнення українські підприємці створили чимало власних брендів, які поширюються і за межі країни. Поява та розвиток українського має велике значення: економічна підтримка, відсоток для ЗСУ, національний образ і, що важливо, міжнародна підтримка та солідарність.

Пані Ірина та Ярина вважають, що кожен український бренд став частиною нашої культури: «Те, що роблять українці, надзвичайно вражає світ. Наша країна володіє талановитими людьми та надзвичайною культурною спадщиною. Одна із наших хустин під назвою “Моє ім’я – Україна” стала бестселером за кордоном. Це дуже приємно бачити, як люди в Європі зодягають на себе синьо-жовті кольори, створені нашою історією».

Спікерка сейму Латвії Інара Мурніеце у хустині «Моє імʼя Україна»
Спікерка сейму Латвії Інара Мурніеце у хустині «Моє імʼя Україна»
Як «Lady Di atelier» міняють людей

Під час повномасштабного вторгнення людей з інвалідністю, із протезами стає все більше. Тому люди активно навчаються правильного етикету спілкування з такими людьми.

Співвласниця ательє Ярина вважає, що про це потрібно говорити постійно.

«Зміна сприйняття суспільства людей з інвалідністю зростає,  ми багато про це говоримо, розповідаємо про наших авторів, знімаємо з ними контент, пишемо і показуємо, що людина з інвалідністю має право на рівне життя, відповідний рівень праці та гідну зарплатню, що не менш важливо»,- запевняє жінка.

«Завдяки нашим хустинам ми навчаємо людей толерантності та  розповідаємо про інклюзію до широкої аудиторії, тобто ми через моду впливаємо на суспільство. Тому наші хустини – це про зміни, про інше ставлення, про гідне відношення»,- каже співвласниця Ірина.

“Леді Ді” – це не просто бренд, а рух, який дарує надію та сприяє інклюзії в українському суспільстві. Кожна хустина має унікальну історію, яка нагадує нам про важливість прийняття та різноманітності. “Lady Di atelier” – це світло серед складних часів, яке показує, що мода може бути засобом для зміни світу на краще.

Автор: Тетяна Білинець
Попередня публікаціяВінницька спортшкола №3 запрошує молодих хлопців на безкоштовні заняття з гандболу
Наступна публікаціяУ Вінниці покажуть фільм  «Фелікс»і про аеророзвідника Фелікса Куртаніча