Home Відео Вінницькі майстрині розповіли про узор на рушнику єднання “Цвіт Вишиванки”

Вінницькі майстрині розповіли про узор на рушнику єднання “Цвіт Вишиванки”

0
Вінницькі майстрині розповіли про узор на рушнику єднання “Цвіт Вишиванки”

“Цвіт Вишиванки” Міжнародний рушник єднання. Вишитий рушник, сорочка, хустина це все витвори народного мистецтва. Вони народжувались, як гармонія між людиною і природою, про це розповіла Тетяна Цвігун, директорка Вінницького обласного центру народної творчості.

«Як у природі залишалось все те що довершене, так і в нашій вишивці, протягом багатьох поколінь, воно відтворювалось. Залишилось найдовершеніше. Ці орнаменти, символи цих орнаментів, які передаються від покоління до покоління багато-багато віків», – каже Тетяна Цвігун.

Проект “Цвіт Вишиванки” Міжнародний рушник єднання дуже цікавий. Він особливий тим, що він дуже важливий саме зараз під час війни. Проект започаткували до початку війни на Тернопільщині. За задумом авторів проекту, на ньому мають відтворити орнаменти всіх 24 областей України та орнаменти від українських діаспор з різних країн світу.

Свої орнаменти вже вишили діаспори з дев’яти країн, а також майстрині з десяти областей України. Вінниччина є 11 областю, яка приєдналась до вишивання рушника.

За словами пані Тетяни, вінницькі майстрині вишиватимуть не просто свій орнамент, а те що характерно і символічно у вишивці в декоративному розписі Поділля. Вишивати довірили унікальному колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка» Ямпільського музею образотворчого декоративно прикладного мистецтва.

«Велика місія поставлена на наші плечі, відшити частину рушника міжнародного від нашої всієї Вінниччини. Сьогодні ми узгоджуємо схему, яку ми будем відшивати. Це однозначно буде «Дерево роду». Як символ продовження нашого українського роду, нашої держави, нашої нації. Ми виберемо елементи, які притаманні на старих рушниках нашого Поділля і поєднаємо трохи з сучасністю», – розповідає Тетяна Поплінська керівниця народного аматорського колективу подільської вишивки «Солов’їні вічка».