Жіноче здоров’я – це дуже важлива тема, на яку, чомусь, більшість говорити соромиться. А дарма, адже це частина жіночої природи та існування, яка має бути у порядку. Гінекологія – це важлива складова життя кожної жінки у будь-якому віці. Звісно, чудово, якщо вас нічого не турбує, але краще бути впевненою у своєму здоров’ї. І в цьому допомагає Check-up.

Акушер-гінеколог Оксана Палеха розповідає Styler, чому жінки мають час від часу здійснювати Check-up, і назвала процедури, які мають входити в нього.

Зазначено, що догляд за власним здоров’ям є виявом великої поваги до себе та свого фізичного благополуччя. Ксенія, зазначивши, що “попередження краще за лікування”, підкреслила важливість регулярних медичних профілактичних обстежень.

Молодим жінкам рекомендується проходити Check-up, щоб переконатися у нормальному функціонуванні органів малого тазу та забезпечити собі здорове статеве життя. Зрілим жінкам варто відстежувати зміни у своєму організмі та готуватися до можливого клімаксу.

Також наголошується, що деякі проблеми, навіть якісь прості болі під час критичних днів, не повинні вважатися нормою, і вимагають уваги та консультації гінеколога.

Про які обстеження важливо не забувати жінкам?

* Консультація з акушер-гінекологом

* Огляд на кріслі в дзеркалах (для дівчат, які живуть статевим життям) або бімануальне обстеження на кріслі для тих, хто ні.

* Обов’язкове взяття мазків (пап-тест шийки-матки, мазок на ВПЧ, мікроскопія вагінальних виділень, мазки на інфекції – за показниками)

* Кольпоскопія шийки матки

* Огляд молочних залоз

* УЗД органів малого таза

* УЗД молочних залоз до 40 років

* УЗД щитовидної залози

* Мамографія після 40 років (1 раз на рік)

* Загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, ліпідограма. * Обстеження на ВІЛ, сифіліс, гепатит

* Для жінок після 40 – ЕКГ, консультація кардіолога.

Ось такий список Check-up і є обстеженням свого здоров’я для сучасної жінки. Як часто потрібно проходити Check-up? За рекомендацією Ксенії, Check-up варто проходити раз на рік. Але якщо з’являються дивні відчуття та виділення, болі та дискомфорт – необхідно негайно записатися на консультацію до гінеколога.

Попередня публікаціяТорт Монастирська хатина із старого записника
Наступна публікаціяУ Вінниці Сергій Жадан презентував збірку «Скрипниківка»: зібрано 140 тис. грн. на потреби ЗСУ

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я