У Вінниці відзначили лауреатів літературної премії імені Михайла Коцюбинського

нагородження лауреатів щорічної Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського
нагородження лауреатів щорічної Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського

15 вересня в Вінницькому літературно-матеріальному музеї імені Михайла Коцюбинського відбулися урочистості та нагородження лауреатів щорічної Всеукраїнської літературної премії, організованої обласною Радою імені М. Коцюбинського, з нагоди 159-ї річниці від дня народження видатного українського письменника. У заході взяли участь заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк та голова постійної комісії обласної Ради з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Наталія Замкова.

Про це повідомив портал 24 Вінниця.

Під час брифінгу, Ігор Івасюк відзначив, що минулого року цей конкурс відбувся в умовах повномасштабної війни, проте це не завадило розвитку української літератури. У 2022 році було 20 номінантів на премію, а цього року їх кількість зросла до 31, що свідчить про активний розвиток літературної сцени в Україні.

Лауреатами премії в 2023 році стали автори з різних міст України, включаючи Вінницю, Київ, Миколаїв, Рівне, Львів, Івано-Франківськ та Запоріжжя.

Наразі премія існує протягом декількох років і має 53 переможців. Ігор Івасюк підкреслив важливість української культури та літератури, які існують навіть у важкі часи, та висловив впевненість у майбутньому України.

Голова постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту Наталія Замкова висловила побажання, щоб наступну річницю від дня народження Михайла Коцюбинського, який відзначив би 160 років, Україна святкувала в мирній, щасливій та незалежній обстановці.

Премія була присуджена у чотирьох номінаціях, з однієї з яких журі не обрали переможця.

Лауреатам була вручена Всеукраїнська літературна премія обласної Ради імені М. Коцюбинського в наступних категоріях:
  • Володимиру Комаровському з Рівного за художню прозу “До берега правди”;
  • Віктору Крупці з Вінниці за поезію “Сон це”;
  • Олександру Лагошняку (Миколаїв), «Південний Буг: від козацьких переправ до сучасних мостів» – науково-популярна література;
  • Інні Ковальчук (Київ), переклад з болгарської книг Р. Радкова та В. Ангелової; з македонської антології «Свічадо світу» – художній переклад.

Також, номінантів з Вінниччини відзначили заохочувальними призами та Подяками обласної Ради.

Попередня публікаціяЯк усиновити дитину на Вінниччині, розповіла начальниця Служби у справах дітей Тетяна Дорош. Відео
Наступна публікаціяУ Вінниці проводять ремонт та очищення громадських криниць

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я