«Вишиванка»– один з найсмачніших галицьких  пляцків, який господиня пече на найбільші свята. Він входить м’якенький, високий, добре нарізається, красивий у розрізі, ароматний, а головне – смакує усім.

Для випікання знадобиться форма 20Х30

Підготуємо спочатку тісто: 500 грамів борошна та 18 грамів розпушувача перетріть з пачкою маргарину (250 грамів), додайте  3 жовтки, 200 грамів цукру, 120 грамів сметани та замісіть густе тісто. Поділіть його на 2 рівні частини: однієї з них додайте какао, вимісіть ще раз та поділіть знову навпіл. Тобто має вийти 2 шматки білого й 2 шматки коричневого тіста. Світле тісто покладіть в холодильник, а темне – в морозилку.

А тим часом готуємо сирну масу. Візьміть 1 кг сиру та збийте з 200 грамами цукру. Можливо, хтось любить солодку, всипте ще, не шкодуйте. Додайте 3 яйця та 50 грамів крохмалю і знову все добре збийте міксером.

Але знадобиться ще й макова маса.

Для цього 250 грамів маку перемеліть, долайте 100 грамів цукру, 75 грамів кип’ятку та проваріть на невеликому вогні до випарювання рідини.

Допоки маса остуджується, збийте 3 білки у пишну піну, додайте її до охолодженої макової маси й обережно перемішайте.

Тепер візьміть одну частину світлого тіста, викладіть її у форму,  застелену пергаментом, викладіть половину макової маси, а на неї – половину сирної маси. Зверху натріть на тертушці одну частину темного тіста, що лежить у вас у морозильній камері. Випікайте при температурі 180С 45 хвилин. Так само приготуйте другий корж.

Не гаючи часу, займіться кремом.

300 грамів масла збийте із 250 грамами згущеного молока, додайте 10 грамів розчинної кави та 10 грамів горілки і добре збийте.

Наші коржі уже допеклися, остудилися. Пора збирати пляцок докупи.

Візьміть один  корж,  покладіть темним шаром догори та змастіть кремом, другий корж покладіть темним донизу і знову змастіть кремом та прикрасьте за своїм бажанням. Поставте в холодильник пляцок на 12 годин. Спробуйте, це справді дуже смачно.

Попередня публікаціяОрієнтовні втрати ворога складають понад 270 тисяч убитими
Наступна публікаціяРемонт водопроводу: які вулиці Вінниці потребують тимчасових обмежень

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я