У День міста Вінниці, 9 вересня, о 12.20 на Європейській площі біля Вежі відбудеться встановлення рекорду України і відкриття особливої благодійної виставки-перформансу, яка потім помандрує Україною і світом.

20 вражаючих 4D-картин, 20 прапорів та 20 історій героїчного спротиву за 19 місяців повномасштабної війни рф проти України.

Із шаною до Героїв, подякою країнам, які у час війни найбільше допомагають Україні, світлою пам’яттю загиблих дітей, життя яких обірвали російські окупанти, та збором коштів для дитячих соціально-реабілітаційних центрів, де зараз живуть і навчаються діти, що переїхали з тимчасово окупованих територій.

Над створенням картин автор, вінницький митець і волонтер Володимир Лапшов, почав працювати вже у найперші дні повномасштабної війни рф проти України.

«На виставці у рідній Вінниці я презентую 20 робіт, у яких у хронологічному порядку відтворені найболючіші трагедії й історії Героїв: військових, медиків, волонтерів, цивільних, дітей, — розповідає Володимир Лапшов. — «І мертвим, і живим, і ненародженим…» — у назві виставки пророчі слова нашого Кобзаря. Адже кожна робота про тих, кого, на жаль, забрала війна, кому дивом вдалося вижити і, звісно, для наших майбутніх поколінь. Допоки триватиме війна, я буду продовжувати створювати картини».

Кожна картина виконана в унікальній авторській техніці: складається із понад півтори тисячі дерев’яних кубиків.
  • Як «пікселі» — символ форми українських військових.
  • Як «пазли» єдиного цілого: коли маємо один біль і одну головну мету на всіх.

Важливо, що у кожній картині буквально присутні частинки різних регіонів України. Деревину Володимиру Лапшову воїни передавали з передової, друзі-волонтери привозили з прифронтових міст, а також сам автор збирав матеріал під час волонтерських поїздок у деокуповані та прикордонні міста.

«Для мене було принципово, аби у кожній роботі була частинка сходу, півдня, заходу, півночі й центру  — вся наша соборна й неподільна Україна, — зазначає Володимир Лапшов. — Зокрема, тут є деревина, привезена із Бучі, Херсону, Чорнобаївки, Мостиськи, що для багатьох жінок, дітей і літніх людей була крайнім українським містом перед вимушеним виїздом за кордон. Також на кубики я порізав передані воїнами «трофеї»: ящик з-під снарядів, які хлопці забрали у росіян. Був навіть дерев’яний табурет, на якому вони сиділи у танках, дошки та гіляки, які використовували у своїх окопах».

Під час збору кожної роботи автор мусив, як мінімум 10 разів поетапно повертатися до кожної частинки картини, відповідно — лише на одну картину митцю треба було 15 тисяч разів приділити увагу кожному окремому шматочку роботи.

Всі картини автор називає 4D-проекційними. Відзначає: якщо із 3D все зрозуміло, то та сама «четверта D» — це душа кожної людини, яка побачить ці роботи, не зможе залишитись осторонь і обов’язково долучиться до допомоги постраждалим українським дітям і наближення перемоги.

Загалом у 20 картинах Володимир Лапшов використав понад 30 тисяч маленьких дерев’яних кубиків. Саме такий рекорд «Перша в Україні виставка картин із стереоскопічним ефектом, складених за допомогою 30 000 дерев’яних кубиків» під час презентації виставки зафіксують представники Національного реєстру рекордів України.

Крім того, до 660-тої річниці рідної Вінниці Володимир Лапшов приготував масштабний подарунок для міста.

Офіційна частина відкриття виставки 9 вересня о 12.20 на Європейській площі перед Вежею розпочнеться з перформансу.

Після презентації виставки у Вінниці Володимир Лапшов вирушить у тур «На перехресті ПЕРЕМОГИ», у межах якого проїде всю Україну: від Львова до Харкова та від Чернігова до Херсона.

Попередня публікаціяВінничанин Максим Власюк став чемпіоном на Кубку України з боксу серед еліти
Наступна публікаціяУ Вінниці представники малого та середнього підприємництва можуть отримати компенсації на придбання автономних джерел живлення

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я