Володимир Зеленський провів засідання РНБР, де обговорювалася діяльність військово-лікарських комісій (ВЛК). Планується перевірити рішення ВЛК щодо «непридатності», прийняті після 24 лютого. Спрямовано на забезпечення справедливості та якісної медичної підтримки військовослужбовців.

Президент у вечірньому зверненні 30 серпні повідомив

«Потрібно перевірити значний масив рішень ВЛК щодо інвалідності та непридатності до військової служби, які були ухвалені після 24 лютого.

Сьогодні на РНБО була представлена відповідна статистика. Є приклади областей, де після лютого минулого року вдесятеро зросла кількість зняття з військового обліку через рішення ВЛК. Абсолютно зрозуміло, що це за рішення. Корумповані рішення. Та й у межах кримінальних проваджень, які тривають зараз щодо працівників ВЛК та МСЕК, видно ще краще, скільки рішень могло бути сфальшовано. Вже є чітко встановлені правоохоронцями необґрунтовані рішення ВЛК. Зафіксовані конкретні докази. В закритому режимі це представлено. Різні регіони країни, різні ТЦК, різні посадовці. Хабарі від 3 до 15 тисяч доларів. Будуть відповідати

Окремо буде проаналізований і перелік тих, хто поїхав за кордон завдяки очевидно сумнівним рішенням ВЛК. Насамперед завдяки рішенням тих, хто вже спійманий на хабарях. Ідеться щонайменше про тисячі осіб».

Також Володимир Зеленський зазначив, що вирішать також питання, з яким звертаються майже всі командири на місцях, – поняття так званої обмеженої придатності.

«Дуже довго це поняття давало змогу маніпулювати в питаннях комплектації підрозділів. Зокрема, бойових бригад. Усе, що стосується придатності чи непридатності до військової служби, повинно бути максимально чітким. Щоб і людина розуміла, як вона може допомогти обороні, і щоб у підрозділах була ясність, ким їх будуть комплектувати», – зазначив Зеленський.

Сказав Президент і про цифровізацію роботи ВЛК:

«Жодних черг. Жодних блукань заради того, щоб знайти чи підписати потрібний папірець. Це все можна забезпечити на електронному рівні та присутністю потрібного військового саме там, де проходить ВЛК, якщо це в цивільному медичному закладі. Урядовці завершать цю роботу щодо цифровізації. І потрібна повна доступність в усіх областях цивільної медичної системи для проходження ВЛК. Деякі регіони, наприклад Волинь, на сто відсотків забезпечили це. А інший приклад – у Києві майже нічого не зроблено, щоб люди могли проходити ВЛК у цивільних закладах медицини.

Тому військове командування, медична сфера, всі рівні влади повинні працювати максимально активно, щоб розв’язати це питання».

Попередня публікаціяПам’ять про Героя: посмертно нагородили медаллю “За військову службу Україні” військового з Вінниччини
Наступна публікаціяНасичений вікенд у Вінниці: заходи на 1-3 вересня

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я