Хрусткі мариновані огірочки – це така річ, яку майже неможливо не любити. Якщо дістати взимку баночку, відкрити й поставити на стіл, ніхто не зможе пройти повз – обов’язково дістане огірок та із задоволенням захрускотить.
Простим рецептом поділився відомий кухар Євген Клопотенко.
Отже, на 10 літрових банок вам знадобиться:
5 кг невеликих огірків
10 зерен гірчиці (у кожну банку)
1-2 лаврових листи (у кожну банку)
3 горошини чорного перцю (у кожну банку)
3 горошини духмяного перцю (у кожну банку)
2 зубчики часнику (у кожну банку)
2 бутони гвоздики (у кожну банку)
Для маринаду:
3,5 л холодної води
500 мл оцту 9%
400 г цукру
Ретельно помийте 5 кг невеликих огірків. Кількість залежить від розміру, радимо обирати невеличкі, довжиною приблизно 6-8 см. Викладіть огірки у каструлю чи миску з холодною водою на 1 годину.
Зваріть маринад. Влийте у каструлю 3,5 л води. Всипте 400 г цукру та 150 г солі. Доведіть до кипіння на середньому вогні, розмішайте, сіль та цукор мають розчинитися. Зніміть каструлю з вогню та влийте 500 мл оцту 9%. Ще раз перемішайте.
Стерилізуйте банки будь-яким зручним способом. На дно кожної банки викладіть спеції: по 10 зерен гірчиці, 1-2 лаврових листи, 3 горошини чорного перцю, 3 горошини духмяного перцю, 2 зубчики часнику і 2 бутони гвоздики. Листя смородини та парасольки кропу кладіть за бажанням.
Розкладіть зверху огірки. Намагайтеся викладати їх так, щоб вони щільніше прилягали один до одного. Залийте огірки у банках гарячим маринадом.
Широку ємність чи велику каструлю застеліть рушником та поставте зверху банки, не закручуючи кришками. Налийте води, щоб вона досягала приблизно ¼ висоти банок. Доведіть до кипіння та стерилізуйте банки з огірками та маринадом 10-15 хвилин. Якщо у вас немає великої ємності, щоб робити це одночасно, стерилізуйте банки по черзі чи партіями.
Далі закатайте банки кришками чи використовуйте кришки, що закручуються. Переверніть банки кришками донизу, накрийте рушником та залиште на ніч. Після цього перенесіть для зберігання у прохолодне місце.