У Вінниці розпочалось унікальне навчання помічників дитини для послуги «Супровід під час інклюзивного навчання»

У Вінниці розпочалось навчання асистентів дитини. Програма унікальна і проходить апробацію саме на Вінниччині. Вже з вересня цього року планується, що послуга «Супровід під час інклюзивного навчання» буде офіційно надаватись дітям, які потребують такої підтримки.

Навчання розпочали 60 учасників навчальної програми «Супровід під час інклюзивного навчання». Загалом вони мають пройти 60 годин підготовки.

Це батьки дітей з інвалідністю та соціальні працівники з Вінницької, Якушинецької, Шаргородської, Гайсинської, Мурованокуриловецької, Лука-Мелешківської, Липовецької громад.

“Загалом кожна територіальна громада повинна бути готовою забезпечити надання цієї послуги. Ми маємо створити кожній дитині умови для комфортного перебування в закладі освіти”, – розповіла Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

Програма затверджена на державному рівні та спрямована на підготовку асистентів дитини з питань:
  • взаємодії з адміністрацією та педагогічними працівниками;
  • організації догляду, фізичного пересування;
  • підтримки у спілкуванні;
  • надання першої медичної допомоги;
  • роботи з технічними засобами пересування тощо.
Вінницька область напрацювала досвід та матеріали для Типової програми навчання, яка стала єдиною для усіх, хто забезпечує в Україні підготовку асистентів дитини!

За даними департаменту освіти Вінницької міської ради, у Вінниці 57 дітей мають потребу в асистенті. Задля того, щоб діти з інвалідністю комфортно почувалася під час навчального процесу у школі чи дитсадку, цими днями їх батьки або особи, які планують стати помічниками дитини, пройдуть тематичний курс з підготовки під назвою «Супровід під час інклюзивного навчання». Вже з вересня цього року діти підуть навчатись у супроводі асистента дитини.

За словами заступниці міського голови Галини Якубович, в місті продовжують активну роботу в цьому напрямку, адже кожна дитина, яка має особливі освітні потреби повинна бути повністю захищена і отримувати повноцінні освітні послуги.

Відповідні заняття вдалося організувати завдяки спільним зусиллям міськради, ОВА та громадської організації «Родина Кольпінга».

«Ми були ініціаторами створення такої послуги і внесення її до нормативно правового поля. Тому що, раніше все це відбувалось на волонтерських засадах і не було такої визначеності, що це таке і для чого. Зараз це все врегульовано і завдяки клопіткій праці в нас, все ж таки, ця послуга на теренах Вінницької області буде впроваджуватись. І це дуже і дуже відповідально, тому що ми розуміємо, що ця послуга абсолютно нова. Ми розуміємо, що буде виникати дуже багато питань, будуть виникати питання вносити якісь зміни навіть до чинного законодавства», – розповіла ініціаторка створення послуги, голова ГО «Родина Кольпінга місто Вінниця» Олеся Самойленко.

Попередня публікаціяРада безбар’єрності, проекти для ветеранів та відвідини спортивного комплексу. Як пройшов візит Першої леді України Олени Зеленської у Вінницю
Наступна публікація«Світ зазвучить українською» вінничан запрошують на суботній концерт у Щедрик