Лариса Білозір повідомила про роботу над збалансуванням оплати адміністративного збору

Про проблеми і перспективи у сфері оплати адміністративного збору народні депутати України, експерти та фахівці говорили під час засідання круглого столу «Законодавче врегулювання питань встановлення плати за надання адміністративних послуг та впорядкування механізмів визначення розмірів адміністративних зборів». Засідання було проведене за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Про окремі аспекти цього питання розповіла на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук та в ефірі телеканалу «Рада» народна депутатка України Лариса Білозір.

За її словами, сьогодні існує проблема недостатності надходжень у місцеві бюджети за надання адміністративних послуг. Як наслідок, органи місцевого самоврядування змушені відчутно скорочувати витрати на матеріально- технічне забезпечення ЦНАП, на оплату праці персоналу та інші видатки. У свою чергу, втрата кваліфікованого персоналу є найбільшим викликом для цієї сфери. Також дефіцит публічних ресурсів негативно впливає і на розвиток інфраструктури ЦНАП – облаштування належних комфортних та безбар’єрних приміщень, обладнання необхідною технікою, розвиток територіальної мережі доступу до послуг – створення територіальних підрозділів ЦНАП, віддалених робочих місць адміністраторів, мобільних ЦНАП, пересувних робочих місць тощо.

В Україні плата за деякі адміністративні послуги не переглядалася з 1993 року, що створило дисбаланс між собівартістю окремого сервісу та встановленою за нього ціною, яка давно не відповідає реаліям сьогодення. Наприклад, держмито за реєстрацію шлюбу й досі становить лише 85 копійок, а «місцевий нотаріат» (нотаріальні дії, що вчиняються посадовими особами у сільських населених пунктах) – по 17 і 34 копійки. Такі розцінки не покривають навіть базових витрат на адміністрування цих послуг. 

Все це людина оплачує у відділені банку, де зазвичай також їй нараховують комісію за послуги, яка в десятки разів більша за суму самого платежу. Одночасно у Україні існує безліч платежів, які необґрунтовано високі і надаються різними ДП при міністерствах, частину послуг відомства не передають у ЦНАПи всупереч заявленим планам. 

Вихід у цьому парламентарка вбачає у прийнятті законопроекту № 4380 «Про адміністративний збір», співавторкою якого вона є. Народним депутатам слід перейти до прийняття політичного рішення і створити законодавчо зрозумілий та прозорий механізм з оплати адміністративних послуг, встановити раціональні та соціально прийнятні розміри адміністративних зборів за платні послуги.

«Настав час знайти баланс між доступністю послуг для громадян і можливістю покрити в повному обсязі бодай витрати на оплату праці співробітників ЦНАПів. Необхідно створити зрозумілий та прозорий механізм з оплати адміністративних послуг, встановити раціональні та соціально прийнятні розміри адміністративних зборів за платні адміністративні послуги. Над цим і працюємо», – написала Лариса Білозір.

Згідно з повідомленням телеканалу «Рада» законопроєкт № 4380 нині активно доопрацьовується у парламенті. І, незважаючи на наявність деяких застережень, депутати з різних груп та фракцій уже висловлюються за підтримку відповідних законодавчих змін.

«Місцеве самоврядування очікує цього закону, тому що їм потрібно в умовах обмежених ресурсів, в умовах військового стану все ж бути спроможними, надавати якісні послуги і мати можливість утримувати персонал», – прокоментувала Лариса Білозір ситуацію в ефірі телеканалу «Рада». 

Попередня публікаціяНа Вінниччині триває набір поліцейськіх в Хмільницькій район
Наступна публікаціяНіжний пиріг із яблук — неймовірний смак дитинства

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я