Прикордоннику Могилів-Подільського загону лейтенанту Сергію Кладьку вручили відзнаку “За заслуги перед Вінниччиною”. Нагороду чоловіку присвоїли ще у 2022 році, однак через повномасштабне вторгнення РФ він не зміг її отримати, адже вирушив на передову.
Про це повідомляють у Вінницькій обласній раді.
Чоловік служить у прикордонному загоні з 2001 року. Захисник родом з села Серебрія, де він разом з однодумцями розкопав фортифікаційну споруду, збудовану ще у 30-х роках минулого століття як частина укріпрайону, до складу якого входив і Могилів-Подільський. Як дослідник Сергій Кладько відомий далеко за межами району. До повномасштабного вторгнення чоловік спільно з учасниками своєї громадської організації проводив реконструкцію боїв на пагорбах та екскурсії. Мріяли створити музей.
«Були цікаві кордони нашої рідної Вінниччини, берега річки Дністер, де ще в 30-х роках на пагорбах будувалися довготривалі оборонні точки, цілий укріпрайон. Дослідження цих споруд – робота не одного року. Це співпраця з істориками, краєзнавцями, архівами, освітянами та адміністрацією. Зараз фортифікаційна споруда стала актуальною. Тому, щоб обороняти свою державу, нам потрібно будувати міцні й ефективні фортифікаційні споруди, аби ніякий ворог більше не зазіхав на нашу територіальну цілісність», – розповів Сергій Кладько.
Нині військовослужбовець повернувся у військову частину, на місце дислокації. Відзнака “За заслуги перед Вінниччиною”, яку отримав прикордонник, найвища нагорода області.
«Від планів та мрій не відмовляємося. Проте спершу здобудемо перемогу і обов’язково піднімемо прапор перемоги тут, над пагорбом у Серебрії!»- додав чоловік.