Наш земляк Роман Кашпур, який пробіг на протезі марафон у Лондоні, влаштував аукціон, на якому розігрує прапор з автографом Залужного і дві футболки — Зінченка і Мудрика

Про це Роман повідомив в ефірі Національного радіо.

Роман Кашпур родом з Хмільника, він є амбасадором благодійного фонду «Громадянин», який допомагає пораненим військовим у протезуванні. Повідомив, що всі зароблені кошти витратить на протезування і підтримку армії.

Аукціон триватиме 42 дні, за аналогією з цифрою, що становить довжину марафонсько дистанції. Якщо бути точним, то така дистанція це 42 км195 метрів. Її він пробіг під час 43-го марафону TCS London Marathon наприкігці квітня 2023 року.

Подробиці участі у розіграші можна дізнатися на сторінці Романа у Фейсбуці.

Щоб стати учасником, необхідно придбати вхідний квиток вартістю 500 гривень.

«Прапор, з яким я біг марафон, для мене дуже дорогий, — каже Роман. — На ньому не просто автограф Валерія Федоровчиа Залужного. Коли він підписував його, залишилася потужна енергетика. Можливо, вона допомогла мені здолати непрості 42 кілометри. Коли розгортаю його, дивлюся на нього, згадую ті неймовірні емоції, які пережив у Лондоні», — говорить Роман. — То були неймовірні враження.


Попри це Роман готовий розпрощатися із жовто-синім полотнищем. Каже, якщо виручені від нього кошти врятують життя хоча б одному бійцю, то це буде цінніше за все на світі. Життя кожного нашого військового є найбільшою цінністю.

Дотепер згадує побажання побратимів, які давали напуття в дорогу до Лондона.

До мурашок проймають слова одного з наших захисників. Він говорив: «Братику, скажи їм усім там за кордоном, що ми вистоїмо і обов’язково переможемо!».

Після таких слів він не міг не здолати непрості 42 кілометри. Пробігти таку відстань на протезі це вже досягнення! Планував зробити це за сім годин, насправді показав час 5 годин 53 хвилини. Марафонець уточнює, що приблизно два кілометри довелося пройти пішки. Після того, як пробіг 37 км, відчув сонливість. Складалося враження, що ось-ось може впасти. Почав багато пити тоніків, гелів, які пропонували організатори. Трохи відновився і продовжив біг. Каже, 40 км пробіг, а два пройшов, але все одно з дистанції не зійшов. Не підвів побратимів, які проводжали його. Виправдав довіру всіх тих, хто допоміг взяти участь у марафоні.

У 2020-му році Роман Кашпур став переможцем всеукраїнських змагань «Ігри Героїв». Наступного року про нього знову заговорили, як про силача. У Чугуєві на аеродромі він зрушив з місця 16-тонний літак Ан-26 і протягнув його на шість метрів 40 сантиметрів. Зробив це на протезі. Тим само встановив рекорд України.

Таким чином ім’я людини неймовірної сили духу стало відомо у державі. Ним пишалися його земляки, колишні побратими, волонтери — всі ті, хто був знайомий з Романом.

У Лондоні Роман зустрічався з украінськими відомими футболістами — Олександром Зінченком з «Арсеналу» і Михайлом Мудриком, він недавно став гравцем клубу «Челсі».

За згодою футболістів, Роман також виставив на продаж подаровані футболки. Кожна гривня, отримана від їх реалізації, буде витрачена на протезування поранених захисників.

Ще одна зворушлива зустріч відбулася в Лондоні в Українському домі. З нашим марафонцем спілкувався заступник посла нашої держави у Британії. Діти діаспори організували концерт. А ще Роман був запрошений взяти участь у забігу у Нью-Йорку.

Під час Лондонського марафону вдалося зібрати вісім тисяч фунтів стерлінгів. Роман повідомив, що розуміє, яким чином він зможе допомагати нашим захисникам братиме участь у марафонах по всьому світу. Виручені кошти передаватиме на протезування поранених. Каже, нині найбільша потреба на фронті у клопферах, бо це додаткові «очі» бійців, і автомобілях, вони потрібні для підвезення боєкомплектів, евакуації поранених, перевезення бійців.

Попередня публікаціяФутболістки з Вінниці увірвалися до фінального етапу чемпіонату України
Наступна публікаціяВінницький борщ із вишнями увійшов до кулінарної книги за фентезійним всесвітом «Відьмак»