Збільшення допомоги на поховання полеглих Захисників, видатки на ремонти та будівництво укриттів у школах, такі зміни до бюджету підтримали депутати на засіданні сесії міської ради.

Про це повідомляють в міськраді Вінниці.

Сьогодні, 28 квітня, на засіданні сесії міської ради депутати проголосували за внесення змін до бюджету Вінницької МТГ на 2023 рік.

Додаткові видатки у сумі 152,5 млн грн пропонується передбачити коштом зменшення окремих видатків бюджету і направлення вільного залишку коштів по загальному фонду, що утворився на початок року.

сесія міськ

На що запланували додаткові видатки:
 • підтримка Збройних Сил. На зміцнення матеріально-технічної бази однієї з частин передбачено 6,5 млн грн.
 • додаткові кошти спрямовуються на будівництво укриттів для ліцеїв 12,13, 23 і 30,
 • кошти на водогін та каналізацію до нового індустріального парку
 • на комп’ютерну техніку для регіонального клінічного центру.
 • додаткове фінансування передбачено на: капітальний ремонт із застосуванням заходів із енергозбереження у будівлі садочку №27, яка зазнала ушкоджень внаслідок російського теракту;
 • завершення капітального ремонту системи опалення у закладі дошкільної освіти «Лісова казка» (с. Писарівка)
 • проведення поточного ремонту у Вінницькому ліцеї №9;
 • термомодернізацію будівель КЗ «Палац дітей та юнацтва Вінницької міської ради» та Вінницької загальноосвітньої школи-гімназії №2.
 • на виготовлення проєктно-кошторисної документації для оновлення покрівель в освітніх закладах. Вінницькі ліцеї №№ 19, 30 та Вінницько-хутірський ліцей.
Водночас депутати виділили кошти на потреби закладів охорони здоров’я. Вони будуть використані, зокрема, на:
 • капітальний ремонт мереж господарсько-питного та протипожежного водопостачання в підвальних приміщеннях КНП «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги»;
 • придбання комп’ютерної техніки для КНП «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології».
 • передбачено також збільшення асигнувань на капітальний ремонт багатоквартирних житлових будинків (включно з будинками ОСББ),
 • реконструкцію й модернізацію об’єктів благоустрою міста:
 • ремонт тротуарів,
 • будівництво мережі зовнішнього освітлення,
 • заміна інженерних комунікацій на прибудинкових територіях.
Компенсація підприємствам за автономні джерела живлення

Прийняли також рішення, про затвердження порядку часткової компенсації за автономні джерела живлення для мікропідприємств коштом Вінницької громади.

Порядок передбачає відшкодування близько 30% підприємствам зареєстрованим на території Вінниці за автономні джерела живлення.

Відповідно до цього Порядку, витрати на придбання автономних джерел живлення, які підлягають частковій компенсації – це сума коштів, яка спрямована суб’єктом мікропідприємництва на придбання обладнання, з метою енергоощадження, зниження/скорочення залежності від споживання електричної енергії від централізованих мереж постачання такої енергії.

До таких витрат належать кошти на придбання:
 • сонячних електростанцій (сонячні панелі, інвертори, акумуляторні батареї),
 • гідроенергетичних установок (гідротурбіна, генератори, насоси, акумуляторні батареї, перетворювачі енергії),
 • вітрогенераторів (вітрові турбіни, електрогенератори та допоміжне обладнання до них).

Не підлягають частковій компенсації витрати на придбання автономних джерел живлення, які працюють на викопних видах палива – природний газ, бензин, мазут, вугілля, деревина.

Часткова компенсація розрахована на ФОПів та юридичних осіб, які відповідають критеріям мікропідприємництва в розумінні Господарського кодексу України. Наприклад, це фізичні особи-підприємці чи юридичні особи, у яких середня кількість працівників протягом календарного 2022 року не перевищувала 10 осіб, а річний дохід від будь-якої діяльності не перевищував суму, еквівалентну 2 млн євро (визначену за середньорічним курсом Нацбанку України).

Збільшення суми відшкодування на поховання загиблих Захисників

Також, депутати підтримали рішення про збільшення суми відшкодування витрат з 20 до 25 тисяч гривень на поховання загиблих вінничан внаслідок російсько-української війни.

Окрім відшкодування на поховання загиблих Захисників та Захисниць Громади, отримати компенсацію на поховання можуть родичі цивільних осіб, які загинули внаслідок ракетних ударів по інфраструктурі та житловим об’єктам Вінницької громади.

А також родичі осіб, які виконували службовий обов’язок по забезпеченню функціонування об’єктів критичної інфраструктури та працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та закладів, які забезпечують життєдіяльність Вінницької міської територіальної громади.

Оформити відшкодування до 25 тис. грн родичі загиблих можуть в департаменті соціальної політики ВМР. Кошти виплачуються на рахунок заявника.

Аби оформити відшкодування, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення:
 • Правобережне: просп. Космонавтів, 30, тел.: 50-83-91, 50-83-89, 097-101-58-40, 068-98-38-390
 • Лівобережне: вул. Замостянська, 7, тел.: 50-86-71, 50-86-69, 068-98-38-340 та 093-190-83-93

Перелік документів, які необхідні для оформлення відшкодування – за цим посиланням.

Попередня публікаціяНа Вінниччині ветерани та члени їх родин можуть отримати гранти на власну справу
Наступна публікаціяЗаборона УПЦ (МП). Депутати міськради Вінниці також звернулись до Верховної Ради України

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я