На Вінниччині у Жмеринці священники ПЦУ помолилися за душі усіх, хто поклав своє життя за Україну у 1917-1921 роки під час радянсько-української війни, вшанували пам’ять загиблих воїнів від рук російських окупантів у нинішній війні та освятили хрест у сквері «Червона калина».

Про це повідомляє Жмеринка Сіту.

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ отець Сергій наголосив, що сьогодні продовжується боротьба за Українську державу, як і століття тому, і наше завдання пам’ятати подвиги Героїв, які віддали за нашу свободу найдорожче – своє життя!

«Ми з вами добре знаємо, браття і сестри, що таке дерево, і найважливішим у ньому є його коріння – те, що живить його і дає йому життя. Буває хтось зрубає дерево, а коріння проростає, і росте знову і знову… І чим більше ти рубаєш його, тим вище воно росте…

Ті, хто поклав своє життя за Україну, чиї тіла пішли в землю, а душі – в царство Боже, такі люди є корінням нашого українського народу. Між тими воїнами, яких згадуємо сьогодні (1917-1921рр.) і тими воїнами, які сьогодні гинуть за українську державу в російсько-українській війні, сотня років. Між часами УНР, першим відродженням Української державності в ХХ столітті пройшло 100 років. Є різні судження про той час. Багато чого спільного з теперішнім.

Важко було українцеві зрозуміти, що москаль, якого б він кольору не був, червоний, білий, фіолетовий в крапинку, він залишається москалем. Важко було зрозуміти їм у той час, коли вони вчора ще разом годували воші в окопі у першу світову війну, а потім воювали один проти одного. Але українцеві зрозуміло, бо він воював на своїй українській землі. У нього була своя Українська держава, у нього був свій уряд, своя Україна. А той, хто прийшов сюди під будь-яким прапором, є, був і завжди буде окупантом, завжди буде зайдою, завжди буде достойний смерті!

Ми кажемо: вбивати – гріх, але коли ворог прийшов на твою землю тебе вбивати, тому в такому випадку гріх – мовчати на гріх, гріх – не противитися гріхові, гріх – не знищити той гріх, і навіть якщо ціною знищення того ворога! Іншого шляху немає.

Кожного дня гинуть наші хлопці, щотижня ми ховаємо мужніх захисників як не в Жмеринці, то в навколишніх селах. І ця війна постійно нагадує нам могилами і прапорами на могилах про тих, хто віддав життя за нашу свободу. Пам’ятаймо тих, хто став фундаментом, нашим корінням, корінням нації, своїм життям проклав фундамент для нашого життя. Господь про них не забуває. Їм гарантоване царство Боже.

Світла пам’ять тим, хто був похований на цьому кладовищі 100 років тому, і хто сьогодні гине за Україну!», – зауважив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ отець Сергій.

Спільну молитву і чин освячення провели священники ПЦУ: отець Сергій, протоієрей Дмитрій із села Станіславчик, диякон Геннадій із міста Волноваха, який переїхав до нашої громади через російську агресію та отець Мирон із Вінницького району.

Хрест на цьому місці був і раніше, його у 90-ті роки встановили жмеринчани, представники Народного Руху України. У цей день вони взяли участь у мітингу-реквіємі і вшанували пам’ять усіх полеглих.

Голова Жмеринської організації Народного Руху України Василь Марчук подякував усім, хто допоміг облаштувати новий хрест і місце біля нього.

Головним ініціатором встановлення хреста став громадський активіст Анатолій Осаулов.

Подяку від імені виконавчого комітету Жмеринської міської ради та секретаря міської ради Вадима Кожуховського за активну громадську позицію, увічнення пам’яті і допомогу у виготовленні та встановленні пам’ятного знаку вручили ініціативній групі – Сергію Мельнику, Ірині Марценюк, Олегу Петренку, Анатолію Осаулову, Едуарду Костюку, Вадиму Скиб’юку та Віталію Кубаю.

Почесні грамоти від організації Народного Руху України за вагомий особистий внесок в розвиток культурної та історичної спадщини рідного краю, відданість та підтримку національно-патріотичного руху на теренах Жмеринщини Почесні грамоти вручили Анатолію Осаулову, Олегу Петренку Едуарду Костюку, Вадиму Скиб’юку, Григорію Якімцю, Ірині Марценюк, Тетяна Котельніковій та Віталію Кубаю.

Член Національної спілки журналістів України Олексій Гамарник закликав усіх пам’ятати злочини радянської влади та подякував усім небайдужим, які відстоюють інтереси української держави.

У сквері «Червона калина» є три пам’ятні знаки: меморіальна дошка пам’яті жертв голодоморів, хрест на знак вшанування воїнів армії УНР та Української Галицької армії, воїнів першої світової війни, а також на знак вшанування цивільного населення, яке було поховане у цьому місці.

Попередня публікація«Про злочин системи та тих, хто рятував світ»: у Вінницькому краєзнавчому музеї триває виставка
Наступна публікаціяДе вінничани та гості міста можуть цікаво провести вихідні: добірка дозвілля на вікенд 28-30 квітня

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я