На базі кол-центру Подільського регіонального онкоцентру проводять дистанційні консультації пацієнтів лікарем-онкологом, де хворий може узгодити план обстеження, отримати інформацію щодо ускладнень хіміотерапевтичного лікування, особливостей ведення пацієнта з онкопатологією. Телемедицина впроваджена у 117 лікарнях області.

Про те, як працює телемедицина у медичних закладах області розповіла директорка департаменту охорони здоров´я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна.

«На сьогодні, в 117 комунальних медичних закладів Вінниччини надають медичні послуги з урахуванням електронного документообігу і системи телемедичних послуг. COVID-19 та війна, значно вплинули на розвиток телемедичних послуг. Наші лікарі стали більше консультувати пацієнтів в режимі онлайн. Загалом, телемедицина – це комплекс різних заходів», – зауважила Ольга Задорожна.

Зокрема, телемедичні послуги застосовують медики «швидкої». На базі обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює консультативний телеметричний центр.

У 2022 році вони здійснили 16 168 консультувань, а у першому кварталі цього року – 4 620 консультувань». Лікарі дистанційно консультують за електрокардіограмами пацієнтів щодо можливих розладів серцево-судинної системи.

В обласній клінічній лікарні ім.М.І.Пирогова працює кабінет планового телемедичного консультування. З початку цього року лікарі комбустіологи провели близько 20 телемедичних консультацій за допомогою апарату «Теледок» з колегами із різних міст України. Минуло року розпочали також проводити консультації в режимі онлайн з лікарями університетської клініки Пенсильванії (США) з питань ендоскопії та травматології. Уже провели 110 таких консультацій.

Телемедицина використовується й в інших медичних закладах.

Попередня публікаціяНавіки 26: у Липовці відкрили меморіальну дошку Сергію Бондаренку
Наступна публікаціяАвтомобіль для ЗСУ: студенти ДонНУ імені Стуса відкрили збір

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я