Головна проблема боротьби зі сказом тварин – дефіцит антирабічного імуноглобуліну. Ліків не достатньо не лише у Вінницькій області, а й в Україні.

Про це повідомляють Новини Вінниці.

Нині спостерігається загострення епізоотичної ситуації в Жмеринському районі Вінницької області щодо сказу тварин. З початку року зареєстровано сім випадків сказу, як у домашніх, так і у безпритульних тварин – собак та котів на території Северинівської сільської ОТГ, Барської міської ОТГ, Копайгородської сільської ОТГ та Мурафської сільської ОТГ. Також є постраждалі та особи, які контактували серед населення.

6 квітня на засіданні виконавчого комітету Барської міської ради начальник Жмеринського районного управління ГУ ДПСС у Вінницькій області Микола Іванов виніс питання, щодо оперативного контролю та координації діяльності щодо запобігання  спалахам особливо небезпечних хвороб, що входять до списку Міжнародного епізоотичного бюро і масовим отруєнням тварин та їх ліквідації.

«Особливо насторожує те, що відсутня достатня кількість антирабічного імуноглобуліну у лікувально-профілактичних закладах, які надають спеціалізовану антирабічну допомогу населенню. Єдиним шляхом запобігання поширення сказу є профілактичні щеплення тварин», – повідомив Микола Іванов.

В ході засідання досягли домовленості зі старостами округів щодо проведення спільної зі спеціалістами служби роз’яснювальної роботи про необхідність профілактичних щеплень серед тварин.

За результатами засідання створено надзвичайну протиепізоотичну комісію при виконавчому комітеті Барської міської ради.

Попередня публікаціяВінниччина одна з чотирьох областей України де впроваджуватимуть пілотний проект — помічник ветерана
Наступна публікаціяУ Вінниці провели трансплантацію серця