Новий вид епідеміологічного нагляду впроваджується на території Вінницької області

Чотири області України – Львівська, Чернівецька, Кіровоградська та Дніпропетровська – з жовтня 2022 р. запровадили новий метод контролю захворюваності на COVID-19 та грип – епідеміологічний нагляд за стічними водами. Ще у п’яти – Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій – такий вид нагляду запроваджено цього року. Над цим працюють фахівці державних установ – центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ).

Дослідження показали, що аналізуючи господарсько-побутові стоки, можна виявити віруси ще до того, як вони почнуть масово поширюватись серед людей, і до постановки діагнозів у перших пацієнтів (адже виділення багатьох патогенів з організму починається за кілька днів до перших проявів хвороби).
Оцінюючи вірусне навантаження SARS-CoV-2 чи грипу в стічних водах, можна оцінити реальну картину поширення інфекції в регіоні дослідження, включно з безсимптомними носіями і тими, хто не звернувся до лікаря.

Інноваційний вид епіднагляду запроваджений за всебічного сприяння проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує міжнародна організація РАТН за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у співпраці з Центром громадського здоров’я МОЗ України.

Що показали проби стічних вод на Вінниччині в березні

На території Вінницької області були визначені 3 точки відбору проб стічних вод на виявлення рівнів концентрацій в них вірусу SARS-CoV-2 та грипу (м. Вінниця, м.. Калинівка, м. Бар). За повного сприяння керівництва КП «Вінницяоблводоканал», Барського комунального виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства «Барводоканал» Барської міської ради, КП «Калинівкаводоканал» Калинівської міської ради працівниками ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ України» та його відокремленими структурними підрозділами здійснюється відбір проб стічних вод 2 рази на тиждень з кожної точки та вподальшому доставляється до мікробіологічної лабораторії ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ України».

«За березень 2023 року в мікробіологічну лабораторію ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ України» було доставлено 9 проб стічних вод, після проведення досліджень та інтерпретації отриманих даних всі вони виявились позитивними. Було підтверджено циркулювання у визначених точках вірусу SARS-CoV-2 варіант мутації Delta (L452R) та Omicron (E484A) та циркуляцію вірусу грипу», – повідомив Олександр Загоруйко – завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань.

Попередня публікаціяУ «Цілодобовій варті» повідомили де сьогодні у Вінниці ремонтують комунальні мережі
Наступна публікаціяУ Вінниці відбувся Форум «Інформаційний фронт України»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я