Впродовж 29 березня у Вінницькій області зафіксували 160 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Серед дітей зареєструвано 18 випадків захворювання.

Про це повідомляє Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

За останню добу одужала 101 особа. Станом на 30 березня хворіє 2648 осіб (в тому числі 376 дітей, медиків – 54).

За останню добу не зареєстровано летальних випадків, – повідомляють у Вінницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Завідувачка інфекційного відділення №2 Олександрівської клінічної лікарні Києва Людмила Мінова розповіла, що останніми тижнями лікарі спостерігають серед госпіталізованих пацієнтів із коронавірусом агресивніший перебіг хвороби.

Агресивність проявляється у тому, що з’являється дуже висока температура в деяких випадках, є стрімкий розвиток самого захворювання, наростання дихальної недостатності з ушкодженням легень, – зазначила лікарка.

Людмила Мінова акцентувала, що переважна більшість пацієнтів інфікувалися саме штамом Омікрон.

«Останні кілька тижнів лікарі спостерігають збільшення кількості випадків з дихальною недостатністю. Зростає кількість пацієнтів, які потребують госпіталізації у відділення інтенсивної терапії. Дедалі більше хворих потребують неінвазивної вентиляції легень. Більшість з цих пацієнтів не вакцинувалися проти COVID-19», – зазначила лікарка.

За її словами, симптоми коронавірусу та грипу схожі: висока температура, пирхота в горлі, кашель. Мінова радить спершу робити швидкий тест на Covid-19, який є у сімейного лікаря.

До групи ризику потрапляють:

  • пацієнти віком від 65 років,
  • люди, які мають хронічні захворювання (серцево-судинні, захворювання легень, онкохворі тощо),
  • пацієнти з імуносупресивними станами.

Попередня публікаціяЗа кілька днів вінницькі акробати вирушать на змагання у Бельгію
Наступна публікаціяВінниччанин Андрій Пилипчук нагороджений орденом «За мужність» ІІ ступеня посмертно 

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я