На території трамвайного депо працівники знайшли старовинний письмовий стіл і стілець диспетчера, за яким  працювали  у 1920-х роках. Після цього працівники музею власноруч їх відреставрували. Експонат вже представили у музеї.

Про це повідомили на сторінці музею у Facebook.

Історія появи експоната дуже цікава. В серпні минулого року цей стіл був знайдений на території трамвайного депо та був в жахливому стані. Тож його планувалося утилізувати. Серед особливостей столу, що було одразу помітно, – стільниця була обшита темно-синім велюром. Тож колективом музею було вирішено забрати стіл для побутових потреб.

Старовинний стіл і стілець

Пізніше під час детального огляду цього виробу, під тією велюровою обшивкою було знайдено лист паперу. Як з’ясувалося це документ, а саме – шляховий лист датований 1950 роком! В цьому листі, було вказано, що 1 травня 1950 року, з дванадцятої години ночі по сьому годину ранку на лінії працюватиме пасажирський трамвай!

Вказано також прізвища кондуктора та вагоновожатого вагону. Враховуючи цей документ, з’явилося припущення що у свій час стіл належав диспетчеру трамвайного депо! Після цієї знахідки вирішили власноруч розпочати реставрацію цього раритетного столу.

Під час пошуків в мережі, по окремих елементах столу з’ясувалося що стіл 1920-х років виготовлення. Виготовлялися подібні меблі на підприємстві “Одеська меблева артіль”.

«За нашим припущенням, подібні столи закупили для потреби трамвайного управління у 20-х роках минулого сторіччя. У 50-х роках стіл перевезли у новозбудоване трамвайне депо, де протягом 70 років стіл знаходився в одному із виробничих приміщень», – пишуть у музеї Вінницького трамвая.

У жовтні минулого року на базі музею було повністю зняту стару фарбу та проведено найважчі реставраційні роботи зі столом. Протягом місяця стіл був готовий на 90%. Вдалося відновити покриття стільниці стола із темно-синьої тканини. Разом зі столом, було відремонтовано дерев’яний стілець. Залишалося знайти ручки, яких не було в наявності. Пішли місяці, щоб знайти та купити потрібні ручки.

Остаточно реставрація цього столу була закінчена минулого тижня, але наші відвідувачі протягом останніх місяців вже могли побачити цей експонат в музеї.

Попередня публікаціяУ Вінниці тимчасово обмежують рух транспорту на вулиці Костянтина Василенка
Наступна публікаціяЗ Вінниччини на передову поїхав черговий вантаж від волонтерів

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я