У Вінниці відкрився заклад, де можна перепочити та випити смачної кави. Проте вашими компаньйонами у дружніх посиденьках стануть не хто інший, як пухнасті котики. Відвідувачі можуть прийти за теплими напоями, зустрітися з тваринками і за можливості взяти когось до себе в сім’ю.
Як відкривався заклад та з якими труднощами зіткнулися, про це власниця першого у Вінниці кото-кафе розповіла у інтерв´ю Вінниця Info.
Єлизаветі Рудич 23 роки. Цими днями вона відкрила у Вінниці кото-кафе. Це перший заклад у місті такого формату.
«Певний час я займалася волонтерством. Деяких котів стерилізувала, намагалася знайти їм родину. Це все переросло в те, що кожного дня я годувала безпритульних котів. Це займало досить велику частину в моєму житті. Часто в різних містах та країнах я бачила подібні заклади і подумала: а чому б у Вінниці таке не зробити?», – каже Єлизавета.
Дівчина розповіла, що розраховувала отримати кошти на відкриття бізнесу від мікрогранту. І ніби складалося все добре: бізнес-план був написаний, ба більше, – погоджений, але гроші на рахунок так і не надійшли.
«Мені сказали, що я маю два тижні, аби відкрити рахунок, я його відкрила 30 чи 31 грудня. Запевнили, що протягом двох тижнів мають надійти кошти.
Пройшло більш як два місяці, а їх так і немає. В бізнес-плані я прописувала бюджет десь 400 тисяч гривень – 250 тисяч мав виділити мікрогрант, і 150 тисяч – мої власні. А зараз 400 тисяч – це мої особисті кошти», – розповідає власниця кав’ярні.
Єлизавета Рудич працює розробником в ІТ, тому, говорить, може собі дозволити відкрити заклад, однак, ситуація від того, що гроші вчасно не надійшли, залишили неприємне враження.
Заклад, де 24/7 живуть коти, має соціальну складову. Сюди забирають тварин з поганих умов, безпритульних, у волонтерів. Тут коти отримують шанс на нормальне життя: їх вакцинують, стерилізують і, якщо потрібно, підліковують. А потім кожному хвостатому шукають родину.
Ще до початку відкриття закладу, на сторінці кафе в соціальній мережі виникла дискусія під постом, де писали, що вхід дозволено «лише 13+». Єлизавета розповідає, чому такі правила.
«Ті люди, які пишуть, що хочуть привести дитину в заклад до котів, вони не хочуть підтримати наш соціальну ідею, вони хочуть розважити своїх дітей. Я нічого не маю проти. Але в першу чергу ми піклуємося про стан наших тварин. Навіть не всі дорослі вміють поводитися з чотирилапими. У котів може виникнути стрес. Тому не хочемо, аби якийсь невдалий випадок зіпсував психіку кота і він буде наляканий», – розповідає Єлизавета.
«Ми маємо за щось утримувати кав’ярню: оренда, зарплата працівників. Додатково гроші «тягнуть» котики. У нас постійний потік тварин, немає такого, що ми взяли 10 і вони все життя тут живуть. Ні. Їм шукатимемо сім’ї. Але з кожним приходом нового кота – це витрати на вакцини та обробки. Тому нам потрібна фінансова підтримка», – додає Єлизавета.
У закладі зараз проживає 10 котів, у кожного на шиї є чипований брелок. Більше тварин заводити поки що не планують. Усі вони мають окрему кімнату, у боксах тримають хворих, або тих, кому важко адаптуватися.
Вхід до закладу – платний – 50 гривень. Для пільгових категорій населення є знижка. Гостям пропонуватимуть напої, кондитерські вироби.