Захід організовується за сприяння Офісу туризму Вінниці, вінницьких майстринь платформи рукотворних сувенірів «BYVI» та Музею моделей транспорту. Усіх охочих запрошують до участі у майстер-класі – 8 березня о 16:00, за адресою вул. Соборна, 64 (в приміщенні Музею моделей транспорту).

Про це повідомляє Офіс туризму Вінниці на сторінці у Fasebook.

Навчатиме тонкощів створення ляльки-мотанки відома майстриня Ірина Трибунська.

За словами директорки Офісу туризму Вінниці Тетяни Маєвської, посилений інтерес до українських традицій наразі спостерігається в усьому світі.

«Ми вирішили провести у березні одразу кілька подій, присвячених лялькам-мотанкам, що є дуже цікавим елементом звичаєвої культури. 8 березня проведемо майстер-клас в рамках АртKлубу «BYVI». А наприкінці березня, коли у світі відзначається день лялькаря, ми плануємо об’єднати майстринь-лялькарів “BYVI” у спільному проєкті, що анонсуємо пізніше», – розповіла пані Тетяна.

Зареєструватися усім охочим можна за посиланням.

Мотанки – це стародавні родинні обереги українців, які символізують єдність зав’язків різних поколінь. Перші вузликові ляльки, відомі як мотанки, з’явилися понад 5 тисяч років тому. Такі обереги зустрічаються у різних варіаціях в багатьох культурах світу.

Унікальність українських мотанок в тому, що вони зображують виключно жіночі образи, іноді – дитячі. Подільські мотанки символізують жіночу силу, мудрість та родинний захист. Українські мотанки можуть виготовлятися з різних матеріалів, зокрема із сіна, шматочків тканини або ниток.

Попередня публікаціяЯк часто без шкоди можна фарбувати волосся
Наступна публікаціяВолонтери з Вінниці зібрали для українських воїнів мільйон гривень