У Вінниці відбувся мітинг за збереження другого пологового будинку. Відео

В неділю, 26 лютого, під стінами Вінницького пологового №2 зібрався чималенький натовп вінничан та вінничанок. Вони прийшли висловити протест проти реорганізації, а фактично закриття, пологового будинку. В п’ятницю ВМР ухвалила рішення про закриття пологового з 1 березня.

Під час мирної акції протесту вінничани провели збори та зібрали підписи проти таких дій місцевої влади. А також провели збори виборців, де прийняли рішення, яке зареєструють в ТВК (Територіальна виборча комісія – Ред.) про відкликання за народної ініціативи з посади міського очільника Сергія Моргунова.

«Прийшли підтримати лікарів і висвітлити свою проблему, свою позицію. Якось це все так обурливо відбулося, що це викликало супротив»,  – каже вінничанка Марина Кропивська.

Мітингарі зокрема обурювались, що міська влада не поцікавилась думкою вінничан.

«Я народилась в цьому роддомі і я живу у цьому місті. І я розумію, для чого це робить наша влада. Це дуже звична схема в нашому місті. Ми всі розуміємо на користь кого забирають роддом у працівників і чому їх виселяють звідси. Це вулиця де сама висока оренда в місті і ми розуміємо долю цього закладу найближчу. Це наша влада буде здавати його в оренду і отримувати кошти в свій карман. Роддом забирають у громади і це беззаконня твориться у Вінниці постійно, а під час війни влада зовсім розгулялась. Я не знаю, як це зупинити тому я сьогодні тут і намагаюсь додати ще один голос», – каже вінничанка Ірина.

Реорганізацію намагались зупинити через суд

В суді буде розглядатись позов, про скасування рішення міськради, про реорганізацію пологового будинку № 2. З метою забезпечення позову була прийнята ухвала, про припинення реорганізації. Але на початку лютого її скасували за апеляцією міськради. А за кілька днів прийняли рішення про передачу майна. Громадські активісти шукали позивачів, для забезпечення ухвал, які можуть зупинити знищення закладу до розгляду справи в суді. Не встигли, тож 1 березня пологовий будинок закриють.

«На сьогодні, є високі перспективи, що суд прийме рішення на користь вінничан. З боку профспілкового руху продовжується боротьба за збереження другого пологового будинку. На жаль, сьогодні є факти тиску на позивачів та поспішні дії місцевої влади. Адже майно й сам пологовий поспішили закрити, а майно передати, оцінивши в нуль. Мені здається, те що панувала загальна суспільна пасивність зіграло на користь тієї меншості, яка переслідує власні корисливі інтереси», – каже громадський активіст Юрій Павленко (Хорт).

Як ми писали раніше, таке рішення засудив голова партії «Вінничани» Микола Філонов.

«Переконаний, що вкотре слід нагадати тим хто забув. Міська рада та її керівництво – це не господарі міста і його мешканців, а наймані працівники громади Вінниці.

Чиновники, яких обирають на виборах вінничани, щоб вони (чиновники) працювали на місто і людей, а не навпаки. До того ж саме мешканці Вінниці утримують весь штат муніципальної влади міста за власні кошти. Кошти платників податків”, – сказав політик.

Нагадаємо, місцеві депутати погодили реорганізацію Вінницького пологового №2 та об’єднання його з Центром матері та дитини. Приміщення на проспекті Коцюбинського планують передати на баланс Вінницької міської клінічної лікарні №3» для створення відділення паліативної допомоги стаціонарним хворим, тобто хоспісу.

На початку осені у Вінниці вже відбувались протести проти закриття медзакладу.

Попередня публікаціяВінничани можуть подати заяву про шлюб в порталі Дія
Наступна публікаціяУ Вінниці успішно провели пересадку нирок від померлого донора

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я